Avakado Kırışıklık Maskesi Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Avakado Kırışıklık Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Avokado Kırışıklık Maskesi, son dönemlerde ülkemizde de oldukça yaygınlaşan ve vücut için muhteşem bir canlandırma, onarım ve yenileme işlemleri için kullanılan mucizevi meyve avokado. Yemek, içecek, salata, tatlı ve bebek yemeklerinde kullanılan bu meyvenin faydaları saymakla bitmez. Ana vatanı Orta Amerika olan meyvenin adı "Timsah Armudu" diye de bilinir. 1970 yıllarda ise ülkemizde yetiştirilmeye başlanmıştır. Avokado, içerisinde bulunan yağlar ve E vitamini sayesinde cildi beslediğini, lentigo ve ciltte oluşan lekelere iyi geldiği bilinir.

Avokado Kırışıklık Maskesi İçin Gerekli Malzemeleri
  • 1 Avokado
  • 1 su bardağı su
  • Bir buçuk tutam (7-8 gr) Aynı Safa Bitkisi
Avokado Kırışıklık Maskesi Nasıl Yapılır?

Aynı Safa bitkisi ve bir su bardağı su 5 dakika hafif ateşte kaynatılır. Diğer taraftan Avokado soyulur ve çekirdeği çıkarılır. Bir kâseye alınır ve iyice ezilir. İçine kaynamış ve soğumuş olan sudan 2 tatlı kaşığı konur. İyice karıştırılır ve krem haline getirilir. Maskemiz hazır, uygulanabilir cilde.

Sabun ile iyice temizlenmiş olan yüz, boyun, dekolte ve ellere önce avokadonun soyulan kabuğu ile ovulur. Ardından cilde sürülür. En az 1 saat bekletilir. Zamanınız varsa 2 saat bekletmeniz daha etkili olacaktır. Ilık su ile durulanır. Bu maske haftada iki kere uygulandığında bir ayda etkisi çok net bir şekilde görülecektir.

Avakado Kırışıklık Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni