Suna Dumankaya Göz Çevresi Kırışıklıkları
22 Haziran 2024

Suna Dumankaya Göz Çevresi Kırışıklıkları


Göz çevresinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi için birçok yöntem bulunmaktadır. Gözler yüz güzelliğinin en çarpıcı unsurlarından biridir ve dikkat çekiciliği artırır. Bu nedenle, göz çevresinde bulunan kırışıklıkların giderilmesi oldukça önemlidir. Özellikle ilerleyen yaşa bağlı olarak göz çevresinde oluşan kazayağı, kırışıklık, morarma, şişlik ve ödem gibi problemlerin giderilmesi için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Kozmetik ürünlerin pahalı olması sebebiyle, evde yapılacak uygulamalar sayesinde göz çevresinde bulunan şikayetlerin tedavi edilmesi sağlanabilir. Göz çevresi oldukça hassas bir bölge olduğundan, ince deriye sahiptir. Bu sebepten dolayı uygulanacak maskenin göz ve çevresine zarar vermemesi ve yeterli düzeyde bakım yapması son derece önemlidir. Suna Dumankaya, göz çevresi kırışıklıkları hakkında birçok bilgi paylaşırken, verdiği uygulamalar ile bu bölgedeki şikayetlerin giderilmesini sağlar. Şimdi, Suna Dumankaya'nın göz çevresi kırışıklıkları için verdiği formüllerden bahsedelim. Yapılan uygulamalara düzenli olarak devam edilmesi halinde inanılmaz fayda sağlandığını belirtmiştir.

Suna Dumankaya Göz Çevresi Kırışıklıkları Uygulamaları

Maya Uygulaması

Bu uygulama sayesinde göz çevresinde bulunan kırışıklıkların giderilmesi desteklenir. Bunun için bir adet yaş mayanın iki kaşık süt ile karıştırılması gerekir. Ardından içerisine bir tatlı kaşığı bal karıştırılarak göz çevresine uygulanır. İsteğe bağlı olarak yüzün tamamına da uygulanmasında birçok fayda sağladığı belirtilmiştir. 20 dakika sonra uygulanan bölgelerin ılık su ile yıkanmasının ardından kurulanması ile bu bölgedeki kırışıklıkların giderildiği ve cildin canlandığı belirtilmiştir.

Yumurta Uygulaması

Bu tarif ile göz çevresinde bulunan kırışıklıkların giderilmesi desteklenir. Öncelikle bir adet yumurtanın sarısının yarım limon suyu ile karıştırılmasının ardından içerisine bir tatlı kaşığı zeytinyağı eklenir ve yarım saat karışımın dinlendirilmesi gerekir. Dinlenmiş olan karışımın temiz yüze uygulanması gerektiği için öncelikle yüzün ılık su ile yıkanarak temizlenmesinin ardından göz çevresine sürülmesi ile uygulama gerçekleştirilir. Uygulamadan yarım saat sonra ılık su ile cildin durulanması ile maske tamamlanmış olur.

Tereyağı Uygulaması

Göz çevresinde bulunan kırışıklıkların giderilmesinde en etkili yöntemlerden biridir. Kullanılacak tereyağının tuzsuz olması oldukça önemlidir. Göz çevresinin önce ılık su ile yıkanmasının ardından uygulama yapılır. Bir tatlı kaşığı tuzsuz tereyağı içerisine bir tatlı kaşığı bal karıştırılarak karışım hazırlanır. Göz çevresinde bulunan kırışıklığın olduğu alana uygulanmasının ardından yarım saat bekletilmesi ile uygulama gerçekleştirilir. Ardından cildin ılık suyla yıkanması ile maske tamamlanır.

Elma Suyu Uygulaması

Elma suyunun içerisinde bulunan bileşenler sayesinde ciltte yenileme sağlandığı belirtilmiştir. Ayrıca bu bölgedeki kırışıklıkları giderme konusunda oldukça etkilidir. Buğday özü ile elma suyunun karıştırılarak göz çevresine sürülmesinin ardından inanılmaz fayda sağlanır.

Ekstra Bilgiler

Göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesi için doğal yöntemlerin yanı sıra, sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek de oldukça önemlidir. Yeterli uyku almak, bol su içmek ve dengeli beslenmek cilt sağlığını korumak açısından kritik öneme sahiptir. Ayrıca, güneşin zararlı etkilerinden korunmak için güneş kremi kullanmak ve göz çevresine nazik davranmak da kırışıklıkların oluşumunu engellemeye yardımcı olacaktır.

Suna Dumankaya Göz Çevresi Kırışıklıkları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni