Göz Altı Kırışıklıkları İçin Krem Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Krem Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Göz altı kırışıklıkları için krem; Göz altı kırışıklıkları bütün bayanların rahatsız olduğu bir durumdur. Günümüzde sadece bayanlar değil erkeklerde artık cilt bakımına özen gösterdiği için eşinin kullandığı göz kremlerini kullandığı bir gerçektir. Göz çevresindeki deri çok narin ve ince olduğundan, göz çevresi cildinizin diğer bölümlerine göre daha çabuk kırışacak ve yaşlanacaktır. Göz çevresinin kırışmasına kişinin yanlış davranışları da daha çok etkileyecek ve tetikleyecektir. Göz çevresinin kırışmaması için kişinin ağızüstü yatmaması gerekmektedir. Çünkü gece boyunca yastıkla sıkışan göz çevresi derisi uyku izleri bu hareketin sürekli yapıldığında kalıcı izler olarak karşınıza çıkacaktır. Göz çevresinin kırışmasını beklemeden kişinin önleyebilmesi için göz altı kremi kullanması gerekmektedir. Önceden annelerimizin gözaltına yapıştırarak gezdikleri salatalık kabukları da göz altı kırışıklıklarını önlemek için olduğunu bilirsiniz. Yüze sürelen bakım kremleri göz altı için uygulanmamalıdır. Yüzümüze maske yaptığınızda göz çevresi hariç sürülmesinin nedeni göz altı derisi ince ve narindir. Göz altı kırışıklıkları için kullanacağınız krem sayesinde kırışıklıklar gidecek ve yeni kırışıklıkların oluşması önlenmiş olacaktır. Piyasada çok fazla göz altı kremi bulabilirsiniz Fakat gözleriniz önemli olduğu için lütfen kaliteli ürün seçmeye dikkat etmek gerektiğini unutmayınız. Bu ürünlerden bazılarının özelliklerine birlikte bakalım mı?

Radiance bost göz altı kremi; Göz altı kremini bir hafta boyunca düzenli kullanmanız gerekmektedir. Bir haftanın sonunda göz altındaki torbalar inmiş ve siyah renkteki halkaların azaldığına şahit olacaksınız. Sadece göz altındaki kırışıklıkları değil tüm göz çevresine uygulandığında ince çizgilerin derinleşmesini de önlemiş olacaktır.

Powerfull wrinkle: Hassas ciltler için özel göz kremi sayesinde bakır ve kalsiyum içeriği sayesinde göz altı kırışıklıkları azalacaktır. Göz altı derisinin çok narin olduğunu belirtmiştik. Bu yüzden kremini göz altlarına narin bir şekilde sürmeniz gerekmektedir. Özellikle yüzük parmağının ucuna mercimek kadar göz kremi alınarak küçük dokunuşlarla sürülmesi gerekmektedir. Temiz cilt üzerine kullanılması gözeneklerin açık olacağı için daha etkili olacaktır.

Göz altı kremleri sayesinde şişlikler azalacak, morluklar geçecek ve yaşlanma belirtileri olan kırışıklıklar en aza inecek ve göz çevreniz nemlendirerek ferahlık verecek olan en iyi göz kremlerininden birkaçını sizlere sunduk.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Krem Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni