Alın Kırışıklığı Nasıl Giderilir?
15 Mayıs 2024

Alın Kırışıklığı Nasıl Giderilir?

Alın kırışıklığı nasıl giderilir, kırışıklıkların daha çok yaşlılığa doğru en fazla belirdiği hepimizin malumudur. Bu yüzden farklı sebeplerden de kaynaklanmaktadır. Sosyal hayatta birçok sıkıntı oluşturmaktadır. Bazıları toplumun içine girmek istemez. Bu durum da en fazla kadınlarda meydana gelmektedir. Yani topluma kendini göstermek istemez. Bu yüzden alın tarafında görünen kırışıklıklar için çeşitle tedavi yöntemleri ve hem tıbbi ve hem de bitkisel yağlardan ve değişik yüz maskesinden faydalanmaktadırlar. Kısaca alın kırışıklığının nedenlerini yazdıktan sonra kırışıklığın giderilmesinde yardımcı olacak uygulamalar ve bitkisel çözümle ile anlatmaya çalışacağız.

Alın kırışıklıkları neden olur?
  • Stres, endişe, üzüntü, keder gibi insanı yıpratan duygusal durumlar alın kırışlıklarını tetiklemektedir.
  • Huzursuz olan bir kişinin alın tarafında değişik kırışıklıklar oluşmaktadır.
  • Yaşın ilerlemesi sonucunda artık cildin yavaş yavaş tahriş olması, yıpranması kırışıklığa neden olur
  • Gözlerini sürekli kısanlar, en fazla kırışıklığa neden olan durumdur. Yani göz sağlığı bir nevi kırışıklığı tetiklemektedir.
Alın kırışıklığı gidermek için neler yapılmalıdır?

Alın kırışıklığını gidermek için tıbbi ve bitkisel uygulamalardan faydalanmak gerekir. O yüzden tıbbi olarak üretilen kremler yerine daha çok bitkisel çözümlerle çare aranmaktadır. Bunlardan ziyade alın tarafında kırışıklığa neden olan birtakım sebepler bazen kendi irademizle geliştiği ve ortaya çıktığını idrak etmeliyiz. Alın tarafındaki kırışıklığı gidermek için o sebepleri ortadan kaldırmak, bunun için bir tedavi bir çözüm olacağını unutmamalıyız. Örneğin göz sağlığı bozuk biri için kırışıklık olması muhtemeldir. Çünkü gözlerini sürekli kısan bir kişi, bu durumda alın tarafındaki cilt sürekli olarak birbirinin üzerine biner ve zamanla kırışıklık haline gelmektedir. O yüzden mümkün mertebede bundan kaçınmak gerekir. Bir başka çözüm aşaması ise sürekli olarak çatık kaşlı olmamak gerekir. Bu durumun ortadan kaldırmak için öncelikli koşul, hayatı ve insanları sevmekten geçer. Bunlar çok önemli detaylar olup, alın tarafındaki kırışıklıkları gidermek için sihirli tedavi yöntemleridir.

Alın kırışıklığını gideren bitkisel yöntemler
  • Kakao: Kakaonun cilt tahrişlerin karşı son derece faydalı olduğunu bilmek gerekir. Kakao yağının cilt bakımı konusunda, ciltte meydana gelen kırışıklık ve çatlaklara karşı etkili bir bitkisel çözümdür. Aynı şekilde alın tarafında kırışıklığı gidermede yardımcı olmaktadır. Kullanımı ise içilerek ya da yenilerek fayda sağlar.
  • Soya: Cilt üzerinde kırışıklığa neden olan etkenleri ortadan kaldırır ve cilt bakımında da fayda sağlar.
  • Keten tohumu: Alın kırışıklıkları ve çizgileri ortadan kaldırır. Çünkü içinde barındırdığı Omega 3 ve yağ asitleri sayesinde bunu başarabilmektedir. Keten tohumunu eller iyice yıkandıktan sonra kapsülünü ellerin içine boşaltılır ve temiz şekilde o kırışıklıkların üzerine sürülmelidir. Kısa bir zamanda etkisini gösterecektir.

Alın Kırışıklığı Nasıl Giderilir Yorumları

soru

Nalan Beyaz

11 Mayıs 2024 Cumartesi

Üniversite sınavına hazırlanırken ciddi anlamda stres yaptım. Bir sene boyunca bu ders stresi beni sinirli ve asabi etti. Sınav sonrasında alnımda ciddi kırışıklıklar oluştu. Doktora gittiğimde botoks ameliyatı geçirmem halinde kırışıklığın gideceğini dile getirdi. Ancak ben cerrahi müdahaleden oldukça çekiniyorum. Acaba bitkisel yöntemlerle nasıl bu rahatsızlıktan kurtulurum?

Cevap yaz
cevap

Nermin Gündüz

11 Mayıs 2024 Cumartesi

Aşırı stres ve heyecanın ciddi sağlık sorunlarını yanında getirebilir. Alnınızda oluşan kırışıklıkları gidermek için papatya çayı tüketmeniz yardımcı olacaktır. Bitkisel olarak kullanacağınız papatya çayı sayesinde stres ve heyecan probleminiz son bulacaktır. Kırışıklıkları tedavi etmek için botoks tedavisinin hemen uygulanması doğru olmaz. Biraz sabırlı olmanızda fayda bulunuyor.

cevap

Kûhsar

11 Mayıs 2024 Cumartesi

Merhaba Nalan Hanım, meydana gelen cilt kırışıklıkları için yapılan botoks uygulamaları, günümüzde çok geliştirilmiş bir şekilde ağrısız olarak yapılmaktadır. Bu nedenle botoks uygulamasını yaptırmaya karar verdiyseniz kesinlikle içiniz rahat bir şekilde bu uygulamaları yapabilirsiniz.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni