Kırışıklık İçin Yağ Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Kırışıklık İçin Yağ Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kırışıklık İçin Yağ, Cildimiz bağışıklık sistemimizin bir üyesidir. Bizi olumsuz dış etkenlerden korur. Canlı cansız her şeyin yaşlanması gibi canlı hücre dokularından oluşan cildimizde zamanla yaşlanır ve kırışıklıklar başlar. Bu durumda kırışıklıklar için yağ kullanmak gerekir.

Kırışıklık için yağ önerileri

Ceviz yağı, Havuç yağı, Argan yağı, Çörek otu yağı, Jojoba yağı, Gül yağı, Kayısı çekirdeği yağı, Papatya yağı, Lavanta Yağı, Zeytinyağı, Susam Yağı, Limon kabuğu yağı, Portakal kabuğu yağı kırışık tedavisinde oldukça etkilidir. Bunlarda bazıları aşağıda açıklanmıştır.

Ceviz yağı, Ceviz oldukça zengin bir içeriği sahiptir. Bu haliyle cilt dokularının gençleşmesini, kırışıklıkların giderilmesini sağlar. Kırışıklıklar için ceviz yağı kullanan kişilerde ciltlerinde parlaklık değil ama doğal canlı bir görünüm oluşmaktadır.

Argan yağı, cilt kırışıklıkları için önemli bir yağdır. Tropik iklim bitkisi olan Argan limona benzer meyvelerinden elde edilen yağ ile E vitamini yönünden zeytinyağından üç kat daha etkilidir. Fakat zeytinyağının sürüldüğünde oluşan parlaklık, argan yağında daha az oluşmaktadır.

Avokado yağı, içeriğinde bulunan birçok değerli yağ ve ABDE vitaminleri cilt kolajen yapısının canlanmasını sağlayarak, özellikle yaşlı kimselerin ciltlerinin gençlenşmesini, göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesini sağlar.

Buğday yağı, E vitamini denince ilk akla gelen yağlardan biridir. E vitamininin yanında A ve D vitaminleriyle yüksek miktarda lesitin ve protein kırışık, çatlak ve kuru ciltler için oldukça etkilidir. Yüksek içerik hücre yenileyici özelliğe sahip olduğundan sürüldüğünde kısa sürede kırışık giderici olarak kullanılır.

Zeytinyağı, İçeriğinde bulunan yüksek E vitamini içeriği sayesinde cilt dokularının canlanmasını ve cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak kolajen oluşumu artar. Bu durumda ciltteki kırışıklıklar azalacak cilt genç bir görünüm kazanacaktır.

Jojoba yağı, İnce çizgilerin giderilmesinde oldukça etkili olan bu yağ, bayanlarda karın ve diğer bölgelerdeki çatlakların tedavisinde oldukça faydalı olduğu tespit edilmiştir.

Kırışıklık İçin Yağ Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni