Kırışıklık Giderici Krem Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Kırışıklık Giderici Krem Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kırışık giderici krem, kırışıklık bir hastalık ya da belirtisi değildir. Kırışıklık yaşla beraber oluşan, yaşlılık belirtisi olarak tanımlanır. Kırışıklık tamamen engellenmez, ancak bazı ürünler ve bakım sayesinde seyri yavaşlatılabilir. Ciltte meydana gelen kırışıklık cildin kuruması ve ciltte albümin birikimi nedeniyle ortaya çıkmaya başlar. Yanlış beslenme, hareketsiz bir yaşam tarzı, stres, alkol-sigara-madde kullanımı kırışıklığı tetikleyen etkenlerdir. Bununla beraber şok diyetler de kırışıklığı tetikleyerek seyrini hızlandırabilir. Ciltte meydana gelen kırışıklıklar için kozmetik kırışıklık giderici kremler ve evde hazırlanan kırışıklık kremleri kullanılabilir. Kırışıklık giderici krem kullanılarak cilt üzerinde etkili sonuçlar alınabilir. Yazımın devamında kırışıklık giderici krem çeşitlerini bulabilirsiniz.

Kırışıklık giderici krem çeşitleri

Zuccari Penelope Havyarlı Antiaging Kırışıklık Giderici Krem: Adından da anlaşılabileceği gibi kremin ana maddesi havyardır. Cilde sürüldüğünde en derin katmanlara kadar nüfus ederek kırışıklığa yol açan dokunun onarımını sağlar. Cildin daha diri ve genç görünmesini sağlar. Kırışıklık haricinde cildi nemlendirerek kırışıklığa sebep olan kurumayı engeller.

Loreal Paris Kırışıklık Giderici Gece Kremi: Genç cilt hayali kuranların kullanabileceği kırışıklık giderici bir kremdir. Hücre yenilenmesini sağlar. Krem gece kullanım için uygundur. Cilt temizlendikten sonra uygulanması tavsiye edilir. Gece yatarken uygulanıp, sabah kalkıldığında duru bir cilt elde edilmiş olur.

Gutto İnci Krem: Kolajen yapıya sahip olan krem cilt dokusunu tamir etmek ve yenilemek için kullanılabilir. Ciltte kırışıklıkları gidererek görünümlerini azaltır. İçeriği sayesinde cildin daha genç ve diri görünmesini sağlar. Aynı zamanda cilt tonunu eşitleyici etkisi vardır. Gutto inci krem kullanılmaya başlanmadan önce alerjik bir tepkimeye karşı bilek içinde test edilmelidir.

Anew Reversalist Krem: Kırışık giderici krem özellikle 35 yaş üstü kremi olarak bilinmektedir. İçerdiği maddeler sayesinde ciltte kırışıklıkların görünümünü azaltıcı etkiye sahiptir. Krem, Anew krem serumuyla bir arada kullanılırsa daha etkili ve hızlı sonuç alınabilir.

Replexion Anti- Wrinkle Cream Kırışıklık Giderici Krem: Cilt yenileyici etkisiyle ciltteki hasarlı dokuları onarır. Kremin sabah akşam olmak üzere günde iki defa uygulanması gerekir. Boyun, gözaltı ve yüz bölgesi için kullanılabilir.

Diadermine Lift+Dr Caspari Intense Age Repair Kırışıklık Gideri Gündüz Kremi: İçeriğinde bulunan bileşenler sayesinde ciltteki yaşlı ifadenin yok olmasını sağlar. Cilt temizlenerek günde iki defa kullanılabilir.

Natura House Kırışıklık Giderici Krem: Zeytinyağı, fındık, jojoba özleri bulunan krem, kırışıklıkların giderilmesini sağlar. İçeriği bitkisel ürünlerden oluştuğu için cildi onarıcı etkisi de vardır. Ciltte çöküklük, yorgun ifade krem sayesinde giderilebilir. Cildin dinlenmiş ve diri bir görünüm kazanmasını sağlar. Cilde masaj yapılarak uygulanmalıdır. Günde iki defa uygulanması yeterli olur.

Dermoday Anti Wrinkle Peptide Complex Kırışıklık Giderici Krem: Argireline, palmitoly oligopeptide, matrixyl gibi maddeler krem içeriğinde bulunur. Bu maddeler botoks maddesinin yan ürünü olarak bilinir. Krem boyun, yüz bölgesi için uygundur. Derin kırışıklıklar için etkili olan krem sayesinde kısa süre içinde olumlu sonuç elde edilebilir. Gözaltı için kullanımından kaçınılmalıdır. Günde iki defa uygulanmalıdır.

Cosmed Kırışık Giderici Gece Kremi: Cildin daha genç ve diri bir görünüm almasını sağlayan krem, çam fıstığı yağı, badem yağı, susam yağı özleri içermektedir. Antioksidan etkisi bulunmaktadır. Cildi dış faktörlere karşı korur. Cildin nem oranını dengeler ve kuruma yüzünden oluşabilecek kırışıklıkları engeller.

Ellezza Salyangoz Özlü Kırışıklık Giderici Krem: Avrupa ülkelerinde uzun yıllardır kırışıklıklarla mücadele etmek için yaygın şekilde kullanılan salyangoz özlü krem, ciltte kırışıklıkların üstesinden gelmek, hayal edilen cilde kavuşmak için tercihe dilebilir. Krem ciltte kırışıklıkları giderirken cildin parlamasını da sağlar. Derin kırışıklıklar üzerinde oldukça etkilidir. Daha çok 40-50 yaş aralığı için uygundur.

Kırışıklık Giderici Krem Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni