Erken Yaşta Kırışıklık Nedenleri?
15 Mayıs 2024

Erken Yaşta Kırışıklık Nedenleri?

Erken yaşta kırışıklık: Bireyler alınlarında, ellerinde ve yüzünü farklı bölgelerinde kırışıklık sorununa yaşının çok erken olmasına karşın karşılayabilmektedir. Bu sorun birçok nedenden ötürü kaynaklanabilmektedir. Öncelik olaraktütün ve benzeri ürünlerini tüketmek cildinizi yıpratır ve kötü bir görüntü ortaya çıkarır. Bununla beraber vücuttaki vitamin eksikliği ve çevresel faktörler önemli rol oynamaktadır. Erken yaşta kırışıklık bir gen rahatsızlığı olabilse de vücudumuzda vitaminlerle beraber gün ışığını görememe ve cildin yeteri kadar nemlendirilmemesi başlıca nedenleri arasındadır.

Genlerde bulunan erken yaşta kırışıklık

Genç yaşlarda bireylerin ciltleri sıkı, nemli ve pürüzsüz bir cilde sahiptirler. Lakin bu konuda gende çok önemli bir husustur. Bireyin bu rahatsızlığıyla beraberinde bir hastalığının olup olmaması, iş ve ev hayatının aşırı ve stresli olması, yaz aylarında veya iş icabında güneşe çok fazla maruz kalma gibi durumlar bireylerde erken yaşta kırıklığa neden olabilmektedir. Vücudumuza aldığımız her besinin hem cildimiz hem de sağlığımız açısından önemi tartışılmaz bir husus. Bunun için cildinizi daha diri ve güçlü göstermek adına c vitamini turunçgiller alarak fayda sağlayabilirsiniz. Kış aylarında yaklaşık olarak iki litre, yaz aylarında üç litre su tüketimi hem cildinizi hem de sağlığınızı koruyacaktır. Eczanelerde ya da alışveriş merkezlerinde cildinize uygulamak üzere aldığınız sabunların nötr özellikte olduğunda çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Cilde direkt temas eden sabun gözenekleri tıklayabilirsiniz. Ani bir şekilde kilo alıp vermekten kaçınmalısınız Lakin cildiniz buna adapte olmakta zorlanacak ve çökecektir.

Erken yaşta kırışıklık için doğal formüller

Her gün avokado ve kakao yağını kırışıklık rahatsızlığı olan cildinize yavaş ve nazik bir biçimde uygulayarak yedirin bunu sık olarak kullandığınız takdirde faydasını göreceksiniz. Bununla beraber vücuttaki vitamin eksikliği gidermek adına doğal meyve ve sebzeleri tüketmeyi unutmayın. Bazı eczanelerde veya alışveriş merkezlerinde bulabileceğiz hint yağını kaz yağını önlemek amacıyla cildinize nazikçe yedirin.

Erken Yaşta Kırışıklık Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni