Erken Yaşta Göz Altı Kırışıklıkları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Erken Yaşta Göz Altı Kırışıklıkları Nelerdir?

Erken yaşta göz altı kırışıklıkları: İnsanların en fazla şikâyet ettiği problemler arasında yer alan göz altı kırışıklıkları artık erken yaşlarda da görülmeye başlanmıştır. Artık gençlerin sürekli telefon, televizyon, bilgisayar, ders, sınav, iş kaygısı ve para gibi sorunlar kişinin daha stresli bir hâl almasına neden olur. Bu durum ise kişinin kendisini kötü hissetmesine, mutsuz ve üzgün olmasına neden olur. Bu ve bu gibi durumlar kişinin hayatının düzensiz ve stresli olmasına neden olur. Daha sonra ise erken yaşta göz altı kırışıklıklarının oluşumuna neden olur. Bu yüzden kişi mümkün olduğunca hayatını güzel ve mutlu yaşamaya gayret etmeli, stres ve üzüntü gibi olumsuz hâl ve davranışlardan uzak durmaya çalışmalıdır.

Erken yaşta göz altı kırışıklıkları oluşmasının nedenleri?

Çeşitli nedenler sonucunda kişinin yüzünde, ellerinde ve göz altlarında kırışıklıklar hatta sarkmalar meydana gelebilir. Düzensiz ve sağlıksız beslenme, uyku düzensizliği, stres, üzüntü, yorgunluk, yaşam şartları, ekmek kaygısı, bulunduğunuz çevre ve alışkanlıklarınız erken yaşta göz altı kırışıklıklarının oluşumuna neden olur. Bu yüzden özellikle de besleme ve uykuya dikkat edilmelidir.

C vitamini yönünden zengin besinler, özellikle cildin parlak ve daha güzel olmasını sağlayan elma, armut gibi meyveler tercih edilmelidir. Bunun yanında su içilmesi gerekir. Bir insanın günde en az bir buçuk iki litre su içmesi gereklidir. Çünkü su içmek cildinizin daha parlak ve temiz olmasını ve vücudunuzun daha sağlıklı olmasını sağlar.

Erken yaşta göz altı kırışıklıklarından kurtulmak için yapılması gerekenler
  • Bol sıvı tüketimi (En az 1,5-2 litre su, meyve suyu) yapmaya özen gösterilmelidir
  • Güneş altında saatlerce beklemek ya da kalmak cildinizin tahriş olmasına neden olabilir. Bu yüzden özellikle sıcak havalarda güneş altında kalmamaya çalışın.
  • Cildinizin nasıl bir yapıya sahip olduğu da çok önemlidir. Çünkü bazen bu kırışıklıklar genetik faktörlere bağlı olabiliyor.
  • Koşuşturmalı bir hayatınız varsa bu durumu düzeltmeye ve hayatı daha sakin yaşamaya çalışmalısınız.
  • Vücuda yeterli miktarda vitamin alınmasına özen göstermelisiniz.
  • Alkol, sigara kullanımını kesmeli ve bir daha kullanmamaya çalışmalısınız.
  • Aşırı derecede çay, kahve ve kafein içeren içecekler tüketmemeye özen göstermelisiniz.

Erken Yaşta Göz Altı Kırışıklıkları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni