Kırışıklıklar İçin Yüz Egzersizleri
15 Mayıs 2024

Kırışıklıklar İçin Yüz Egzersizleri

Kırışıklıklar için yüz egzersizi, Egzersizler sayesinde ciltte bulunan kırışıklıkların ve çatlakların giderilmesi desteklenir. Böylece daha genç görünüm elde edilirken; boyun, kazayağı, alın çizgilerinin giderilmesine yardımcı olunur. Günde 20 dakika yapılacak uygulamalar sayesinde ciltte inanılmaz farklılıklar gözlenir.

Kırışıklıklar için yüz egzersizi önerileri

Alın çizgisi için egzersizler, uygulamaya başlamadan önce cildin ılık su ile yıkanarak temizlenmesinde fayda sağlar. Bunun ardından baş parmağının kulak bölümüne yerleştirilerek ardından diğer dört parmağın baş kısmını tutması ile işleme başlanır. Bu süreç içerisinde kaşların yukarı doğru kaldırılması desteklenerek alın bölgesine doğru bu bölümün hareket ettirilmesi gerekir. Yapılan uygulamanın 30 saniye yukarı çekilmesi ile bekletilmesi gerekir. Alında bulunan çizgiler çoksa daha çok tekrar edilerek uygulamaya devam edilir. Ancak alın çizgileri az bulunan kişiler uygulamayı günde iki kere tekrar etmesi yeterlidir. Kırışıklıklar için yüz egzersizi sayesinde çizgilerin giderilmesi için günde 3 sefer uygulama yapılması tavsiye edilir.

Göz kenarlarındaki kaz ayağı egzersizi, özellikle göz kapaklarının yukarı doğru gerdirilmesi ile göz altında bulunan şişliklerin giderilmesi desteklenir. Böylece daha genç görünümlü yüz elde edilir. Bu uygulama için işaret parmağının kaşların arasına yerleştirilmesi gerekir. Uygulama yapılırken gözlerin kapatılması başparmağın hafifçe kaşlarının arasına bastırılarak diğer parmakların göz kenarlarını gerdirmesi gerekir. Böylece göz etrafında bulunan kasların hareket ettirilmesi sağlanır. Bu uygulamada parmakların aşağı, yukarı, yanlara doğru hareket ettirilmesi ile bir dakika uygulama yapılır. Kırışıklıklar için yüz egzersizi, uygulamaya Günde 3 kez tekrar edilmesi ile inanılmaz farklılıklar sağlarken, kazayağı probleminde giderilme sağlanır.

Göz altı morlukların giderilmesi için egzersiz, gözaltında bulunan şişlik ve morlukların giderilmesi sağlanır. Uygulamanın otururken veya yatmadan önce yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Gözaltında bulunan morluğu ve şişliği giderilmesi için gözlerin yukarı bakar pozisyonda durması ve işaret parmaklarının gözaltına yerleştirilerek bu zemine baskı uygulaması gerekir. 40 saniye basınç uygulayarak bu bölümde bulunan şişlikler ve morlukların giderilmesi sağlanır. Kırışıklıklar için yüz egzersizi, günde 2 kez uygulanması halinde inanılmaz faydaları sağlanır.

Burun egzersizi, yapılacak bu uygulama için burun etrafında bulunan kırışıklıkların giderilmesi desteklenir. Özellikle işaret parmağının burnun ön kemiğini yukarı kaldırılmasının ardından diğer parmaklar ile yanına bastırılarak yapılacak uygulama sayesinde burun etrafında bulunan kırışıklıklarda giderilmesi sağlanır. Yapılan uygulamada 10 saniye bekletilerek tekrar bırakılması halinde 15 kez tekrar edilmesi burun etrafında bulunan kırışıklıkları giderir.

Ağız etrafındaki kırışıklık egzersizi, bu bölümde bulunan kırışıklıkların giderilmesi için dudak etrafında bulunan kasların hareket ettirilmesi gerekir. Bunun için ağzın yuvarlak hale getirilerek yanına doğru baskı yapılması ile yapılan egzersizlere 10 kez devam edilmesi halinde ağız kenarında bulunan kırışıklıklarda giderilme sağlanır. Ayrıca bu kasların yan tarafa doğru gerdirilmesi işlemi ile bu bölüm etrafında bulunan kasların hareket ettirilmesi sayesinde dudak etrafında bulunan çizgilerin giderilmesi sağlanır. Uygulamaya günde iki kez tekrar edilmesi inanılmaz fayda sağlar.

Kırışıklıklar İçin Yüz Egzersizleri Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni