Cilt Kırışıklığına Ne İyi Gelir?
15 Mayıs 2024

Cilt Kırışıklığına Ne İyi Gelir?

Cilt Kırışıklığına Ne İyi Gelir, vücudun birçok bölgesinde zamanla yaşlanma ve birtakım nedenlerle birlikte doku hücrelerinin işlevini yerine getirememesiyle kırışıklık sorunu meydana gelmektedir. Yaş ve zaman faktörünün yanı sıra sağlıksız beslenme, kötü alışkanlıklar, stres ve olumsuz hava koşulları cilt kırışıklığına neden olur. Hal böyle olunca birçok yetişkin insan bu durumdan rahatsızlık duyarak bazı çözüm arayışlarına girer. Cerrahi operasyon, kozmetik ürünler, bitkisel nitelikli maskeler, düzenli olarak sağlıklı beslenmeyle birlikte spor faaliyetlerinin belirli aralıklarla yapılması cilt kırışıklığına ne iyi gelir sorusuna cevap niteliğindedir. Özellikle yüz bölgesindeki göz çevresi, boyun ve dudak çevresinde oluşan kırışıklıklar göze hitap eden noktalar olduğu için hayatı olumsuz yönde etkiler. Psikolojik olarak da hayata karşı isteksizlik meydana gelebilir. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için öncelikle planlı bir beslenme şeklinin belirlenmesi gerekir. Bununla birlikte cilt temizliğinin günlük olarak yapılması şarttır. Gün içerisinde olumsuz hava koşullarının etkisiyle deri yüzeyi toz ve kiri hapseder. Böylece ciltteki gözenekler kapanarak kırışıklık oluşur. Bu problemin engellenebilmesi adına birçok çözüm yolu vardır. Bunlardan en faydalı olanı bitkisel nitelikli kırışıklık giderici ürünlerin kullanımıdır. Diğer metotlar kalıcı hasara yol açacağından hiçbir şekilde doktor tavsiyesi dışında cilde herhangi bir müdahale yapılmamalıdır.

Cilt Kırışıklığına İyi Gelen Kürler

Maden suyu; Cilt dokusunu yenileyici özelliğe sahip doğal maden suyu gözeneklerin açılmasını sağlayarak cildin nefes almasına kaynaklık eder. Bununla birlikte deri üzerindeki kırışık yapıların da ortadan kaldırılmasında son derece etkilidir. Günlük olarak az miktarda maden suyunun cilde uygulanması derideki çizgisel yapıların sıkılaşarak yok olmasına yardımcı olur. Bu hususta maden suyunun kapağının yeni açılması oldukça önemlidir. Çünkü kapağı açık olan maden suyu içerdiği zengin mineralleri kaybeder ve cilt dokusuna fayda sağlamaz.

Limon suyu; Vitamin ve mineral bakımından son derece zengin olan organik limonun belirli bir miktarda cilt yüzeyine günlük olarak uygulanması deri üzerindeki kırışıklıkların giderilmesini ve ölü derinin yok edilmesini sağlar. Bunun yanı sıra cildin rengini açarak temizlenmesine de kaynaklık eder. Asit içeren bu ürün yüz bölgesine dikkatli bir şekilde kullanılmalı ve göze temasından kaçınılmalıdır. Cildin sıkılaşmasını sağlayan limon uygulandıktan yaklaşık kırk dakika sonra cilt yüzeyi duru suyla yıkanmalıdır. Aksi halde gün boyu hareketsiz sert nitelikli bir deri oluşumu hissedilir.

Yoğurt; Süt ürünleri kapsamında önemli bir yere sahip yoğurdun cilt kırışıklıklarını kısa sürede gidermesi mucizevi bir durumdur. Ciltteki zayıf doku yapıları alanında oluşan kırışıkların yerini içerdiği zengin maddeler ile dolduran yoğurt cilt yüzeyine günlük uygulanıp ortalama yarım saat bekletilerek etkisini işlemektedir. Bu hususta yoğurdun taze olması çok önemlidir. Hazır hale getirilip cilde sürülen yoğurt kuruduktan sonra ılık su ile yıkanmalıdır.

Cilt Kırışıklığına Ne İyi Gelir Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni