Göz Altı Kırışıklıkları İçin Egzersiz Yöntemleri
15 Mayıs 2024

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Egzersiz Yöntemleri

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Egzersiz, kadınların ortak problemi olan göz altı kırışıklıklarından basit yapılan egzersizler ile kolayca kurtulabilmek mümkündür. Göz çevresinde kaz ayağı olarak bilinen bölge kırışıklıkların en yoğun olduğu bölgedir. Göz altı için yapılan egzersizler, kan dolaşımını hızlandırarak gözeneklerin açılmasını sağlar. Böylelikle gözenekler canlanır ve kırışıklıklar azalır. Göz altı kırışıklıkları için egzersizlerini yaparken öncelikle yüzünüzü sabun ile yıkayarak gözeneklerin açılması egzersizleri daha etkili hale gelmesini sağlar. Egzersizlerin yanı sıra göz altı kremleri de kullanabilirsiniz.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Egzersiz Yöntemleri Nelerdir?

İşaret parmağınız ile orta parmağınızı birleştirerek ellerinizi şakaklarınıza doğru kaldırın. Daha sonra şakaklarınızı elleriniz ile bastırırken gözlerinizi hızlı hızlı açıp kapatın. Yaklaşık bir dakika boyunca bu şekilde devam edin. Daha sonlara ellerinizi yavaş yavaş göz altlarına doğru getirerek ovalayarak masaj yapın. Böylelikle gözenekler canlanacak göz egzersizleri göz altı kırışıklıklarının azalmasını sağlayacaktır. Bu uygulamayı bir dakika ara ile 5 defa uygulayın.

Göz altı kırışıklıkları için egzersizlerden biri de iki parmak ucunuz ile kaşlarınızı kaldırın ve gözlerinizi kapalı tutarak yukarı ve aşağı doğru göz egzersizi yapın. Böylelikle göz çevresinde bulunan kaslar harekete geçerek kırışıklıkları azaltacaktır. Bu uygulama da oldukça basit görünse de çok etkili bir yöntemdir. Bu egzersizi günde on defa tekrar edin.

Göz altı kırışıklıkları için egzersizlerden biri de gözlerinizi kapalı tutarken kaşlarınızı yukarı doğru kaldırın. Daha sonra iki parmağınızı göz altınızda tutarak aşağı doğru çekin. Böylelikle göz altı ve çevresi olabildiğince esnemeye başlar. Bu uygulamada gözlerinizi aşağı doğru indirerek ellerinizi kullanmadan da uygulayabilirsiniz. Ancak ellerden destek almak daha sağlıklıdır. Bu uygulamayı yaklaşık olarak 5 saniye de bir 5 defa olmak üzere tekrar edin. Her sabah uyanır uyanmaz yüzler yıkandıktan sonra bu egzersizi uygulamanız göz altı kırışıklıkları için oldukça etkilidir.

Göz altı kırışıklıkları için egzersizlerden biri de İki parmak uçlarınız ile kaşlarınızdan başlayarak göz altlarına doğru baskı uygulayarak masaj yapın. Daha sonra parmak uçlarınızı şakaklara doğru getirerek masaj yapmaya devam edin. Daha sonra parmak uçlarınız ile şakaklarınızı geriye doğru çekerken göz kapaklarınızı açıp kapatın. Bu uygulamada oldukça etkili olup günde en az 5 kere art arda tekrar edin.

Göz altı kırışıklıkları için egzersizlerin en etkili yöntemlerinden biri de gözlerinizi açabildiğiniz kadar büyük açın ve bu esnada kaşlarınızı yukarı doğru kaldırın. Daha sonra üst kapaklarını yarıya kadar kapatarak tekrar göz akları görünene kadar iri bir şekilde gözlerinizi açın. Bu uygulamayı bir ayna karşısında yapmanız daha faydalı olacaktır. Bu uygulamayı 10 kere tekrar edin. Daha sonra gözleri sağa ve sola seri bir şekilde bakarak göz kaslarınızı harekete geçirin. Bu uygulamayı da yaklaşık olarak 10 kere tekrar edin.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Egzersiz Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni