30 Yaş Kırışıklık Kremleri Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

30 Yaş Kırışıklık Kremleri Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

30 Yaş kırışıklık kremleri, cildi nemlendirir ve cildin kurumasını engellemektedir. Aynı zamanda göz çevresi, alın ve ağız kenarlarında meydana gelecek kırışıklıkların meydana gelmesini engeller veya oluşanların kısa zamanda yok olmasını sağlar. 30'lu yaşlarda yaşlı hücreler artık dökülme yeteneklerini kaybettikleri için üst deride kalınlaşma meydana gelmektedir. Cilt artık eskisi gibi pürüzsüz değildir. Cilt pürüzsüz olmadığı için eskisi gibi ışık yansımadığı için cilt yüzeyinde gölgeler meydana gelmektedir. Ayrıca cilt kıvrımları içine sızan makyaj artıkları, alerjik reaksiyonlara sebep olmaya başlayacaktır. Kolajen eskisi kadar fazla üretilmediği için elastik özelliğini yitirecektir. Ciltte bu yaşta ilk belirgin izler meydana gelir ve güneş ışınlarından çok fazla etkilenir.

30 Yaş kırışıklık kremlerinin kullanımı

Cildinize en uygun kremi bir Uzman yardımı ile seçebilirsiniz. Seçilen ürünün kalitesi kadar düzenli olarak uygulamanız da çok önemlidir. 30 Yaş kırışıklık kremlerini bir alışkanlık haline getirmeniz çok önemlidir. Ayrıca göz çevresi için seçeceğiniz ürünlerde bu aşamada çok önemlidir. Güneş ışınlarının artık günümüzde zararlı etkileri herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle cilt üzerinde yaşlanmayı hızlandırmaktadır. Bu yüzden zararlı etkilerinden cildi koruyan bir krem olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. E vitamini içeren ürünler tercih edilebilir. E vitamini cilt güzelliği için oldukça önemli bir vitamindir.

Cilt ilk önce yine cildinize uygun bir temizleyici ile güzelce temizlendikten sonra bir tonik yardımı ile gözenekler sıkılaştırılmalıdır. Hemen arkasından 30 yaş kırışıklık kremini sürerek hafif dairesel hareketler ile cildinize masaj yapın. Bu sayede cildinizde meydana gelen kolajen kayıplarını, gevşeme ve sarkmaları engellemiş olacaksınız. 30 yaş kırışıklık kremleri aynı zamanda kolajen tamamlayıcı özellikli oldukları için kısa zamanda kırışıklık izlerinden kurtulacaksınız. Cildinizde gözle görülür şekilde parlaklık, ciltte nefes alma hissi, canlılık ve kırışıklıkların yok olduğunu kısa zamanda göreceksiniz. 30 yaş kırışıklık kremlerine birkaç örnek verecek olursak;

Sebamed kırışıklık karşıtı krem; kırışıklıkların uzun vadede açılmasını ve canlı, pürüzsüz bir cilde kavuşmasını sağlamaktadır.

Estee Lauder kırışıklık kremi; kırışıklıklara kesin sonuç alabileceğiniz bir kremdir. Düzenli olarak kullanıldığı zaman cildinize botoks etkisi yaptığını ve gözle görülür şekilde sağlıklı bir görünüm kazandığını göreceksiniz.

30 Yaş kırışıklık kremlerinin etkileri nelerdir?
  • Cildi güçlendirir,
  • Parlak, canlı ve daha taze bir cilt görünmesini sağlar, mat ve solgun bir görüntünün oluşmasına izin vermez,
  • Hava kirliliğine ve güneş ışınlarına karşı koruma sağlar,
  • Cilde elastikiyet özellik kazandırır ve cildi sıkılaştırır,
  • Kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma ve pürüzsüzlük oluşturur,
  • Nem dengesini gün boyu korur,
  • Yağlı bir görüntü meydana gelmez.

30 Yaş Kırışıklık Kremleri Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni