Aloe Vera Kırışıklık Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Aloe Vera Kırışıklık Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Aloe vera kırışıklık kremi: Doku yenileyici özelliğe sahip aloe vera bitkisi kırışıklar için tam bir mucize bitkidir. Aloe vera kırışıklık kremi kimyasal laboratuvarlarda birçok araştırma ve inceleme sonucu geliştirilmiş bir bakım kremi çeşididir. Ancak aloe vera kırışıklık kremi sadece laboratuvarlarda üretilen pahalı kremlerden ibaret değildir. Yani evde kendimiz de bu mucize kremi kolaylıkla elde edebiliriz.

Aloe vera kırışıklık kremi de diğer bütün ilaç ve kremler gibi hem kimyagerler tarafından üretilip eczanelerde satılırken hem de evde doğal yollarla kendimizin yapabileceği muhteşem bir kremdir. Aloe vera bitkisinin ciltte yenileyici etkisi ve gerginleştirici özelliği sayesinde, yılların yüze kattığı kırışıklık ve lekelerden kurtulmak mümkündür. Üstelik aloe vera bitkisini herhangi bir çiçekçiden alıp evde kendiniz de yetiştirebilirsiniz. Bu bitki evde normal hava sıcaklığında gayet normal bakım şartları altında çok rahat yetişir ve her daim elinizin altında bulunmasında oldukça fayda vardır. Modern yaşamın insana kattığı yorgunluk hissi ile yaşlanma belirtileri ne kadar erken ve hızlı olsa da neyse ki yine hızlanan bilgi paylaşımları sayesinde bu gibi sorunlarında üstesinden gelmek mümkündür. Gelelim aloe veralı bakım kremi nasıl yapılır?

Aloe vera kırışıklık kremi malzemeleri
  • Yarım su bardağı (125 ml) damıtılmış su
  • Yarım su bardağı aloe vera jeli (Bitkinin yapraklarının içinden çıkarılır)
  • Bir adet E vitamini kapsülü
  • 50 gram çekirdeği alınmış salatalık
Aloe vera kırışıklık kremi nasıl yapılır?

Bütün malzemeler derin ve temiz bir kaba alınır ve blenderla pürüzsüz bir hal alana kadar çekilir. Ardından cam bir kaba alınır ve uzun süre dayanması için buzdolabında muhafaza edilir.

Aloe vera kırışıklık kremi uygulama şekli: Yatmadan önce yüzünüzü köpük ve ılık suyla iyice yıkayın ve ardından temizlenmiş cilde hassas bir fırça ya da make-up pamuğu ile uygulayın. Bu doğal kremin etkisini hızlı ve net gösterebilmesi için gece boyunca yüzünüzde bekletin ve sabah uyandığınızda yüzünüzü ılık su ile hafif hareketlerle durulayın. Yaklaşık olarak tazelenme olayını ilk bir ayda görmeniz mümkündür. Yapılan doğal aloe vera kırışıklık kremi ise en fazla 3 gün kullanılmalıdır. Sonra tekrar yenisi hazırlanıp uygulanmalıdır.

Aloe Vera Kırışıklık Kremi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni