Erkek Kırışıklık Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Erkek Kırışıklık Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Erkek kırışıklık kremi, erkek cilt bakımı bayanlarınki kadar detaylı olmasa da karizmatik bir görünüm için erkeklerinde cilt bakımına önem vermesi gerekir. Erkeklerin cilt yapısı bayanlara göre daha yağlıdır. Ancak yağlı cilt kırışmaz diye bir gerçekte yoktur. Yaş ilerledikçe kırışıklıklar doğal olarak ortaya çıkacaktır. Kırışıklıkların oluşmasını geciktirmek ya da oluşan kırışıklıkların görünümü azaltmak için cilt tipine uygun kremlerin kullanılması gerekir. Normal bir losyon ya da nemlendirici kullanımı bile bu yönde başarılı olabilir. Kırışıklık önleyici kremlerle beraber evde doğal maskelerden de yararlanılabilir. Yazımın devamında erkek kırışıklık kremleri ve kırışıklık için doğal krem tariflerine ulaşabilirsiniz.

Erkek kırışıklık kremi çeşitleri nelerdir?

Janson Beckett Alphaderma Ce: Nemlendirici, sıkılaştırıcı etkisi olan krem yaşlanmaya karşı koymak için kullanılabilir. Ciltte meydana gelen ince çizgiler ve kırışıklıklar üzerinde oldukça etkilidir. Krem, cildi yenileyerek cildin pürüzsüz bir görünüm kazandırır. İlk kullanılmaya başlandığı andan itibaren cilt üzerindeki yaratmış olduğu olumlu etki fark edilebilir. Krem pürüzsüz, kokusu olmayan özellikle yeni oluşan kırışıklıklar yani ince çizgiler için güvenle kullanılabilir. Göz çevresi, alın ve diğer bölgedeki kırışıklıklara karşı tercih edilebilir.

Oht Peptide 3 New Formula Purıfyıng Regeneratıng: Yüz ve boyun bölgesi için kullanımı uygun olan ürün ince çizgi ve kırışıklıklar için çözüm sağlayabilir. Erkekler haricinde kadınlarda kullanabilir.

Nıvea Men: Vitaminler bakımından zengin içeriğe sahip olan krem, ciltte nem oranını arttırır. Kuruluk sebebiyle oluşan kırışıklıklarla bu krem sayesind emücadele edilebilir. Ciltte yağlı his bırakmaz ve hemen cilt tarafından emilir.

Yves Rocher: Canlandırıcı ve yaşlılık karşıtı olarak bilinen krem, yorgun ifadeleri de gidermek için kullanılabilir. Kırışıklık ve yaşlanma ifadeleri üzerind eanında etki yaratarak cildin sıkılaşmasını ve nemlenmesini sağlar. Düzenli kullanıldığında etkilerinden hemen yararlanılabilir. Aynı markanın göz çevresi için üretilmiş ürünü de erkeklerde kırışıklık kremi olarak kullanılabilir. Göz çevresi kırışıklıkları, göz altı torbaları için oldukça etkilidir.

Doğal erkek kırışıklık kremi

1 şeker kaşığı badem yağı, 1 şeker kaşığı ince çekilmiş badem, 1 şeker kaşığı krema bir cezveye alınarak kaynatılır. Kaynayana kadar devamlı karıştırılması gerekir. Kaynayan karışım ocaktan alınıp ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra elle cilde tabaka şeklinde sürülür. Bir saat kadar bekletilerek ılık su yardımıyla yıkanır. Kırışıklık sorunu olanlar ya da kırışıklığa önceden önlem almak isteyenler bu doğal maskeyi ayda bir defa uygulayabilir.

Saf suyun içine yeteri kadar civan perçemi çiçeği eklenip 10 dakika kadar kısık ateşte kaynatılır. Daha sonra sıkılarak posası suyundan ayrılır. Posa iyice zilip çukur bir kâsenin içine alınır. Üzerine, bir yemek kaşığı zeytinyağı, yarım kahve fincanı limon suyu, bir şeker kaşığı bal ve 1 tane yumurta sarısı eklenir. Tüm malzeme homojen bir şekilde karıştırıldıktan sonra civanperçeminin suyu ilave edilir. Üzerine karışım krem kıvamı alana kadar yulaf unu eklenerek karıştırılır. Elde edilen krem cilde uygulanıp 1 saat bekletildikten sonra yıkanır. Ciltte meydana gelen deformasyon ve kırışıklıklar için mükemmel bir maske tarifidir. Haftada bir defa kullanım için uygundur.

Erkek Kırışıklık Kremi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

İbrahim Saraçoğlu Kırışıklık Kürü

İbrahim Saraçoğlu Kırışıklık Kürü

Güncel

Göz Altı Kırışıklıkları Nedenleri?

Göz Altı Kırışıklıkları Nedenleri?

Güncel

Cilt Kırışıklığına Ne İyi Gelir?

Cilt Kırışıklığına Ne İyi Gelir?