Kırışıklık Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Kırışıklık Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Kırışıklık kürü; yaşlandıkça cildin sıkı görünmesini ve elastikliğini koruyarak kırışıklıkları önleyen kolajen ve elastin bileşenlerinin üretimini dengeler ve azalmasını önler. Kırışıklık oluşumunu önlemenin ilk yolu tabi ki cildi korumaktır. Ancak mevcut kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve derinleşmesini önlemek için bazı doğal maske seçenekleri mevcuttur. Bu kırışıklık maskelerini düzenli olarak uygulayarak daha pürüzsüz ve genç görünen canlı bir cilt elde etmek mümkündür. Ancak kırışıklık kürü uygularken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri cildimize ve cilt yapımıza uygun olan kürü uygulamaktır. Doğal kırışıklık kürleri hemen sonuç vermemektedir. Etkili bir çözüm için bu kürleri düzenli olarak 3-4 hafta uygulamak gerektiği unutulmamalıdır.

Kırışıklık kürü olarak yoğurt maskesi
  • Yoğurt maskesi cildin üst katmanını temizlerken cildi nemlendirir ve korur. Geniş gözenekleri küçülterek yumuşamasını sağlar. Düzenli olarak kullanıldığında hem kırışıklıkları azaltır hem de yeni kırışıklıkların oluşumunu önler. Yoğurt maskesi özellikle kuru ciltler için ideal bir maskedir.
Kırışıklık Kürü Malzemeleri
  • Bir çay kaşığı sade yoğurt,
  • Bir çay kaşığı bal,
  • Yarım çay kaşığı portakal suyu
  • Yarım tane muzdur.
Kırışıklık kürü olarak yoğurt maskesi nasıl yapılır?

Muz çatalla ezilir ve diğer malzemeler karıştırılır. Karışım parmak uçlarıyla masaj yaparak tüm yüze uygulanır.15 dakika bekleme süresi vardır. Daha sonrasında yüz ılık su ile yıkanır ve istenirse nemlendirici sürülebilir. Cilt yapısı çok kuru olanlar bu maskeyi haftada iki kez tekrarlayabilir.

Kırışıklık kürü olarak limon maskesi
  • Limonun cildi sıkılaştırır ve fazla yağı alarak asitli yapısıyla lekelerin görünümünü hafifletir. Limon kürü karbonatla birlikte kullanıldığında peeling etkisi yaratarak kırışıklıkların görünümünü azaltır. Yağlı cilde sahip olanlar bu maskeyi haftada bir kez kullanabilirler.
Kırışıklık Kürü Malzemeleri
  • Yarım limonun suyu
  • 2 tatlı kaşığı karbonat.
Kırışıklık kürü olarak limon maskesi nasıl yapılır?

Karbonat ile limon suyu yoğun bir kıvama sahip krem gibi görünene kadar karıştırılır. Bu karışım yüze ve burna sürülerek 10 dakika bekletilir. Daha sonrasında temizlemek için ılık su kullanılabilir. Bu maskede dikkat edilmesi gereken şey şudur ki cildi kuru olanlar bu maskeyi kullanırlarsa daha fazla kurutacağından tahrişe neden olabilir. Ayrıca maskeyi uyguladıktan hemen sonra güneşe çıkılmaması önerilmektedir.

Kırışıklık Kürü Yorumları

soru

Gıyase

29 Nisan 2024 Pazartesi

Merhabalar ben yirmi beş yaşında bir kadınım. Şu an için yüzümde kırışıklık yok fakat artık yirmi beş yaş sonrası başlar. Bu nedenle kırışıklıklarin önlenmesini ve oluşumun gecikmesi için de bu maskeleri yapabilir miyim. Yoksa erken den yapmamam mi gerekiyor bu konu da bana bilgi verir misiniz

Cevap yaz
cevap

Admin

29 Nisan 2024 Pazartesi

Merhabalar, yirmi beş yaş sonrası cilt bakımına özen göstermek oldukça önemlidir. Kırışıklıkların oluşumunu geciktirmek ve cildin sağlıklı kalmasını sağlamak için özellikle nemlendirici ve antioksidan içeren ürünler kullanabilirsiniz. Erken yaşta bu tür maskeler yapmanın bir sakıncası yok, hatta cildinizi geleceğe hazırlamak için iyi bir adım olabilir. Ancak, cilt tipinize uygun ürünler seçmeye ve haftada birkaç kez uygulamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca, güneş koruyucu kullanmak da cilt sağlığı için oldukça önemlidir.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni