Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?
15 Mayıs 2024

Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Kırışıklıklar nasıl giderilir; özellikle 30'lu yaşlardan itibaren zihinler kurcalamaktadır. Yaş ilerledikçe insan cildi içi de bazı değişikliklerin yaşanmaya başlaması insan doğasının bir gereğidir. Yaşlanma belirtileri içerisinde en büyü payı cilt almaktadır. Özellikle cilt kırışıklığı şeklinde kendisini gösteren bu yaşlık belirtisi daha çok cilt ve çevresinde yoğunlaşmaktadır. Her ne kadar kırışıklığı yaşın ilerlemesine bağlasak da aslında tek neden bu değildir. Sağlıksız beslenme, stres, alkol, sigara, yorgunluk, genetik faktörler de bu süreci hızlandırma etkisine sahiptir. Kırışıklıktan kurtulmak çok daha zor olsa da imkânsız değildir. Fakat bu aşamaya gelmeden evvel kırışıklık oluşumuna engel olacak tedbirlerin alınması daha kolay olabilir.

Kırışıklıklar nasıl giderilir?
  • Kırışıklık gidermede en etkili uygulamalardan bir tanesi kırışıklığın derinleşmesini beklemeden bazı uygulamalara başlanılmasıdır. Piyasada satılan pek çok kozmetik ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin bir kısmı doğal içeriğe sahip olsa da birçoğu kimyasal madde barındırmaktadır. Bu konuda bir cilt uzmanından yardım alarak cilt taramasına girebilirsiniz. Size tavsiye edilecek kaliteli ürünleri düzenli olarak kullandığınızda eğer doğru ürün seçimi yaptıysanız kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.
  • Kırışıklıklar nasıl giderilir diye düşünenler için önerilecek en iyi şeylerden bir tanesi de doğal uygulamalardır. Özellikle güvenilir bazı yağlar sayesinde kırışıklıktan kurtulabilirsiniz. Göz ve çevresinde yaşlanma ya da mimiğe bağlı olarak meydana gelen kırışıklıklar için kayısı yağı, saf zeytinyağı ve buğday yağı çok faydalıdır. Bu yağ çeşitlerinden bir tanesini düzenli olarak göz ve çevresine sürerseniz etkisini kısa süre içerisinde görebilirsiniz. Uygulamayı göz ve çevresine masaj yaparak uygulamanız gerekir.
  • Kırışıklık için yoğurt da birebirdir. Yoğurt maskesini uygulandığı cildin temiz olması gerekir. Bunun için bazı toniklerle ya da buharla gözenekleri açın. Daha sonra yarım yemek kaşığı ev yoğurdu, yarım çay kaşığı süzme bal, bir parça muz ve 1 yemek kaşığı portakal suyunu karıştırarak yoğurt maskesini hazırlayın. Elde ettiğiniz maskeyi cildinize hafif masaj yaparak yayın. Yaklaşık 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayıp cildinizi nemlendiriciyle nemlendirin. Bu maskede kullanılan bal ve yoğurt açık olan gözenekleri sıkılaştırdığı için kırışıklığı da azaltıcı etkiye sahiptir.
  • Eğer çok kuru olmayan bir cilde sahipseniz cildinizde bulunan kırışıklıklardan kurtulmak için limona da başvurabilirsiniz. Bunun için limon suyunu sıkın ve kırışıklık bulunan yere masaj yaparak yayın. Bir süre sonra da yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu uygulamayı günde defa yapmanız yeterli olacaktır.
  • Cilt sağlığı için E vitamini çok önemlidir. Ayrıca A vitamini ve C vitamini yönünden zengin besinlerle beslenmek ve bol su tüketmek gerekir.

Kırışıklıklar Nasıl Giderilir Yorumları

soru

Müşade

05 Mayıs 2024 Pazar

Merhaba. 42 yaşındayım. Cildimdeki kırışıklıklar bu aralar hızlıca aermaya başladı ve cildim daha yaşlı görünüyor. Bakım yapıyorum ama bitkisel anlamda hangi tarifleri kullanırsam kırşıklıklar azalır? Şimdiden teşekkür ederim.

Cevap yaz
cevap

Admin

05 Mayıs 2024 Pazar

Merhaba! Kırışıklıkları azaltmak için bitkisel çözümler kullanmak iyi bir fikir olabilir. ޞu tarifleri deneyebilirsin:

1. Aloe Vera ve Bal Maskesi: Aloe vera jeli ve balı karıştırıp cildine uygulayabilirsin. 15-20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıka. Aloe vera cildi nemlendirir ve balın antioksidan özellikleri kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olabilir.

2. Yeşil Çay ve Limon Maskesi: Demlenmiş yeşil çayı, limon suyuyla karıştırıp pamuk yardımıyla cildine uygulayabilirsin. 10-15 dakika beklettikten sonra durula. Yeşil çay antioksidanlarla doludur ve limon cildi aydınlatabilir.

3. Avokado ve Yumurta Beyazı Maskesi: Bir avokadoyu ezip yumurta beyazıyla karıştırıp cildine uygulayabilirsin. 20 dakika beklettikten sonra yıka. Avokado cildi yoğun bir şekilde nemlendirir ve yumurta beyazı cildi sıkar.

Bu maskeleri haftada 1-2 kez uygulayarak farkı görebilirsin. Ayrıca, bol su içmeye ve dengeli beslenmeye özen göstermeyi unutma. Sağlıklar dilerim!

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Kırışıklık Maskesi Uygulamaları

Kırışıklık Maskesi Uygulamaları

Güncel

Kırışıklıklar İçin Yüz Egzersizleri

Kırışıklıklar İçin Yüz Egzersizleri