Göz Çevresi Kırışıklık Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Göz Çevresi Kırışıklık Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Göz Çevresi Kırışıklık Kremi; yaşın ilerlemesi ile yüzdeki mimiklerin sonucu olan göz çevresinde kırışıklıkların meydana gelmesi kaçınılmaz olur. Eğer düzenli cilt bakımı yapıyorsanız ve dengeli, sağlıklı besleniyorsanız göz çevresinde meydana gelen kırışıklıkların oluşumunun gecikmesini sağlayabilirsiniz.

Kuru cilt tipine sahip olan kişilerde yağlı cilt tipindeki kişilere göre daha fazla kırışıklık oluşma olasılığı vardır. Çünkü kuru ciltler daha az esner. Göz çevresi yüzün diğer bölgelerinden daha önce bir tabaka olduğundan bu bölgeye uygun kremler tercih edilmelidir.

Göz Çevresi Kırışıklıkların Neden Olur?
  • Cildin elastikiyetini kaybetmesi
  • Devamlı tekrar eden yüz hareketleri
Göz çevresindeki kırışıklıkların çok yüksek oranda ortadan kalkmasını sağlamak için ameliyat gerekir. Fakat bıçak altına yatmak istemez iseniz doğal maskeler, kremler ve cilt bakımına düzenli özen gösterilerek de göz çevresi kırışıklıkların oluşması veya ilerlemesi önlenebilir.

Göz Çevresi Kırışıklık Kremleri

Lancome Genifique Yeux Youth Activating Eye Cream; Cilt dokusunda düzelme, cilde esneklik ve parıltılı görüntü sağlar. Özel kadifemsi bir dokuya sahiptir ve bu özelliği sayesinde cildin nem dengesini sağlar. İlk yaşlanma belirtilerini yüksek oranda azaltır.

Shiseido Future Soluation; Tüm cilt tipleri için kullanımı uygundur. Cildin esnekliğini korumasına yardım eder. Yaşlanmanın gözle görülebilir belirtilerini ele alan bu krem sadece göz çevresinin onarımında kullanılmaz. Aynı zamanda dudak çevresinde yer alan çizgilerin görüntüsünüde düzenler. İçerisinde kaz üzümü yaprağı extresi barındırır.

Estee Lauder Advanced Night Repair Eye Synchronized Recovery Complex; bu kremin yardımı ile göz çevresinde yer alan çizgiler, koyu halkalar, kaz ayağı kırışıklıkları, şişlikler ve ciltteki ton farklılıklarında azalmalar meydana gelir. Kıvamı yoğundur. İlk kullanıldığı zamanlarda cilde ferahlama, rahatlama hissi verir.

Vichy Liftactiv Serum 10 Göz&Kirpik; bu krem göz çevresinde oluşan kırışıklıkları azaltmakla birlikte kirpikleri güçlendiricidir. Cildi rahatlatıcı ve yatıştırıcı özelliğe sahiptir.

La Prairie Skin Caviar Luxe Eye Lift Cream; Göz çevresini sıkılaştırır. Göz çevresinin nem dengesini ayarlar. Göz çevresinde oluşan derin çizgilerin görüntüsünde azaltma oluşturur ve mimik çizgilerinde yumuşama oluşturur. Göz çevresinde torbalanma ve şişlik şikâyeti olanlar için de kullanıma uygundur.

Dermalogica Multivitamin Power Firm; Pürüzsüzleştirici etkiye sahiptir. Göz çevresinde yaşlanma belirtilerinin kendini gösterdiği yerlere uygulanır. Yapısındaki Vitamin A(RETİNOL) sayesinde cildi onarır. Vitamin C ve E ile de serbest radikal zararlarını engeller ve cildin esnekliğinin artmasına yardımcı olur.

Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar cildin eskimesinden kaynaklıdır ve bu yüzden kırışıklıklardan bütün olarak kurtulmak pek mümkün değildir. Cilt üzerinde gerdirme işlemi de yaptırsanız birkaç yıl sonra tekrar aynı sorun ile karşılaşmanız olası bir durumdur. Yapılması gereken cildi olabildiğince iyi korumak, yediğiniz besinlere dikkat etmek, sağlıklı yaşam şeklini benimsemektir.

Göz Çevresi Kırışıklık Kremi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni