Boyun Kırışıklığı İçin Krem Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Boyun Kırışıklığı İçin Krem Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Boyun kırışıklığı için krem, yaşın ilerlemesiyle beraber ortaya çıkan boyun kırışıklıkları bazı uygulamalarla kontrol altına alınabilir. Egzersizler, kozmetik ürünler, evde hazırlanan maskeler boyun kırışıklıkları için kullanılabilir. Boyunda ilk ortaya çıkan kırışıklıklar Venüs halkaları olarak tanımlanır. Bu halkalar yatay çizgiler şeklinde olur. Yaş ilerledikçe bu çizgiler derinleşir ve beraberinde sarkmalar oluşur. Uyurken alınan pozisyon ve güneş ışınları boyun kırışıklıklarının oluşmasında en önemli etkenlerdir. Boyun kırışıklıkları her nedenden kaynaklanırsa kaynaklansın estetik anlamda görünümü olumsuz olarak etkiler. Kozmetik alanda geliştirilen kremlerin kullanımı sayesinde boyun kırışıklıklarının oluşması yavaşlatılabilir ve oluşan kırışıklıkların görünümü azaltılabilir. Bu makalemizde boyun kırışıklığı için krem çeşitlerini bulabilirsiniz.

Boyun kırışıklığı için krem çeşitleri

Kiehl's facial fuel anti-wrinkle krem: Soya ve kestane özün içeriği olan krem cildin güçlenmesini sağlar. Cilt yoğunluğunu arttırarak kırışıklıklar üzerinde olumlu etkili yaratır. Yüz ve boyun bölgesinde gelişen kırışıklıklarda düzenli kullanıldığında hem kırışıklıkları azaltır hem de yeni kırışıklık oluşumunu geciktirir.

Lancome primordial skin recharge bakım kremi: Yaşlanma belirtilerine karşı mücadele etme oranını arttıran krem, cildin kırışmasını geciktirir. Cildi güneş ışınlarına karşı korur. Yüz ve boyun kırışıklıkları için kullanılabilir. Krem kullanılmaya başlandığı andan itibaren ciltte anında pürüzsüzlük vaat eder.

Clarins multı active early wrinkle correcting creme: Erken dönemde oluşan kırışıklıkları gidermek için kullanılabilecek ideal bir üründür. Karma ve normal ciltler için uygun olan krem sabah saatlerinde kullanıldığında gün boyu ciltte koruyucu tabaka oluşturur. 30 ve üzeri yaş grubu için uygundur. Düzenli kullanımlarda cilt elastikiyetini arttırarak yüz ve boyunda gelişecek kırışıklıkların önüne geçer.

Avene eluage krem: Ciltte yıllar içinde oluşmuş derin kırışıklıklar üzerinde olumlu etki yaratan krem, bütün cilt tipleri için uygun içeriğe sahiptir. Cildin yumuşamasını ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar. Cilt temizlendikten sonra kurulanır, yüz ve boyun bölgesine sürülerek kullanılır.

Loreal revitalift laser x3 gece kremi: Ciltte özellikle boyunda meydana gelen sarkmalar üzerinde etkili olan bir kremdir. Kaş ve alın çizgileri içinde kullanılan krem, cildin onarılmasını sağlar. Krem cilde aşağıdan yukarı doğru gece sürülerek kullanılır. İçeriğinde bulunan bileşenler sayesinde cilt hatlarını belirginleştirici özelliği bulunmaktadır.

La roche posay redermic R krem: Ciltte oluşan kırışıklıklarla savaşan krem aynı zamanda ciltteki koyu lekeler içinde faydalıdır. Cilt tonunu eşitleyen krem, cildin daha parlak ve aydınlık görünmesini sağlar. Cilt tarafından hızlı şekilde emilerek cilt üzerinde yağlı his yaratmaz. Hormonlar nedeniyle meydana gelen kırışıklıklar içinde oldukça etkilidir.

L'occitane ımmortelle aydınlatıcı ve nemlendirici krem: Nemlendirici olarak bilinen krem cilt kırışıklıkları üzerinde de oldukça etkilidir. Cildin daha aydınlık görünmesini sağlar ve cilt tonunu eşitler. Bitkisel içeriği sayesinde cildin daha taze ve diri görünmesini sağlar. Yüz ve boyun kırışıklıkları için kullanılabilir.

Diadermine no110 kırışıklık karşıtı serum: Boyun kırışıklığı için krem kategorisinde yer alan krem yüz kırışıklıkları içinde kullanılabilir. Cilt bakımı sağlayarak cildin parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Günlük olarak kullanılabilir. Yüzde ve boyunda oluşan ince çizgilerin dolmasını sağlar. Tüm cilt tipleri gönül rahatlığıyla kullanabilir. Cilt temizlenip kurulandıktan sonra ince tabaka şeklinde cilde uygulanır.

Nuxe nuxuriance ultra anti-aging global: Gündüz serumu olarak bilinir ve ciltte meydana gelen yaşlılık belirtileri üzerinde etkilidir. Hücre yenilenmesine destek olur. Cildin daha sakin ve genç görünmesini sağlar. Kırışıklık, sarkma, leke gibi şikâyetler için kullanılabilir.

Gülsha gece gül iksiri: Cilt için doğal nemlendirici olarak kullanılabilir. Yıllar içinde ciltte gelişen sarkma ve kırışıklıklar üzerinde etki eden krem, boyun kırışıklığı ve sarkmalar için kullanılabilir. Düzenli kullanıldığında yüz hatlarını belirginleştirir. Hücre yenilenmesine katkıda bulunur.

Boyun Kırışıklığı İçin Krem Yorumları

soru

dilan çoban

21 Nisan 2024 Pazar

Merhaba gündelik yaşamımızda boynumuzu çok fazla hareket ettiriyoruz. Bu yüzden ister istemez kırışıklıklar meydana gelmektedir. Ya da stres, sıkıntı, unalım gibi durumlarda da bu kırışıklık ortaya çıkmaktadır. Boyun kırışıklığını gidermek için sizin tavsiye ettiğiniz bir krem mevcut mudur. Varsa bu konuda bana yardım edebilir misiniz?

Cevap yaz
cevap

Admin

21 Nisan 2024 Pazar

Merhaba! Boyun kırışıklıklarını gidermek için hyaluronik asit, retinol veya peptit içeren kremler kullanabilirsiniz. Bu kremler cildin elastikiyetini artırır ve kırışıklıkları azaltabilir. Ayrıca, güneş koruyucu kullanmak da boyun bölgesini güneşin zararlı UV Işınlarından koruyarak kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur. Markalar arasında La Roche-Posay, Neutrogena ve Olay gibi güvenilir seçenekler bulabilirsiniz. Ancak, öncelikle bir dermatologdan tavsiye almak en doğrusu olur.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni