Göz Altı Kırışıklıkları Estetiği
15 Mayıs 2024

Göz Altı Kırışıklıkları Estetiği

Göz Altı Kırışıklıkları Estetiği, göz altı yüz derisinin en ince ve hassas bölümünü oluşturur. Çok narin olan göz altı derisi düzenli bir bakım gerektirir ve ihmale hiç gelmez. Eğer 20'li yaşlardan itibaren gereken özeni ve bakımı göstermişseniz biraz daha şanslısınız demektir. Ama aradan yıllar geçmiş ve geçen yıllar da göz altınızla hiç ilgilenmemişseniz o zaman göz altı kırışıklıkları estetiğinden başka bir çareniz kalmıyor. Göz altı kırışıklıklarını geçirmek için dilden dile dolaşan şehir efsaneleri maalesef geç kalındığında işe yarayacak şeyler değildir. Çünkü zamanın etkilerinden en fazla yıpranan göz altı bölgesi, güneşin zararlı etkilerinden, gerekli bakım ve temizliğe dikkat edilmemesinden, yanlış kullanılan makyaj malzemelerinden, gözleri çok fazla ovuşturmak gibi sebeplerden çok kolay tahrip olarak önce ince çizgilere sonra da derin kırışıklıklara çok çabuk davetiye çıkarabilmektedir. Peki nedir göz altı kırışıklıkları estetiği, gerçekten etkili midir, zamanın etkilerini geri çevirme özelliği var mıdır? İşte bütün bu soruların cevaplarına birlikte bakalım ve bilmediğimiz şeyler hakkında bilgi sahibi olarak, dikkat edilmesi gereken şeyleri öğrenelim.

Göz altı kırışıklıkları estetiği nedir?

Göz altı kırışıklıkları estetiği için söylenen o kadar fazla şey var ki, hangisini denemeliyiz, hangisi gerçekten işe yarıyor bilemiyoruz ve bu kadar fazla bilgi kirliliği içinde adeta boğulup kalıyoruz. Ayrıca göz altı kırışıklıkları estetik uygulamaları bazılarına iyi gelirken bazılarında hiç uygun gelmeyebiliyor. Bundan dolayı bir kişinin yaptırmış olduğu işlem diğerine uymayabiliyor. Çünkü herkesin cilt derisi farklı, cildin yapısı farklı, nem derecesi farklı. Bu sebeplerden dolayı her estetik uygulama herkeste aynı sonucu vermemektedir.

Göz altı kırışıklıkları estetiği için öncelikle işlemi yaptıracağınız doktor seçiminiz kesinlikle çok önemli. Doktorunuzun size vermiş olduğu bilgilerden tatmin olmanız ve işlemi yaptıracağınız doktora duyacağınız güven de çok önemlidir. Size uygun gelemeyecek farklı işlem ve uygulamalar göz altı derinizi daha kötü hale getirmekten başka bir işe yaramaz.

Göz altı kırışıklıkları estetiği için yapılacak uygulamaları gözden geçirelim. Hem ön bilgi sahibi olursunuz hem de doktorunuza ne istediğinizi bilerek gitmiş olursunuz.
  • Göz atı ışık dolgusu: göz altında oluşan kırışıklıkla hatta çökmeler, torbalanmalar, yanak ve göz altları arasındaki boşluklar bu yöntem sayesinde başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. İşlem sona erdiğinde kendinizi en az 5-6 yaş daha gençleşmiş hissetmeniz mümkün.
  • Göz altı kırışıklıkları estetiği dendiği zaman akla gelen bir diğer yöntem, botoks uygulamalarıdır. Göz çevresi mimik hareketlerini en sık yaptığımız bölgelerden biri olduğu için, kas hareketlerinin azalmasına bağlı olarak, mimik çizgilerinden dolayı oluşan kırışıklık ve çizgilerin durdurulması ve gerilemesi sağlanır. 5 aylık bir süreye kadar etkileri devam eder.
  • Somon DNA aşısı, bir cilt gençleştirme yöntemi olup göz altı kırışıklıları için de son derece etkili bir yöntemdir. Güneşin UV ışınları ve zamanın olumsuz etkilerinden dolayı oluşan sıkıntıları gidererek göz altı kırışıklıkları dahil cildin vitamin ve protein ihtiyacını sağlayarak yeniden yapılandırma ve onarım süreci yaşatır.
  • Örümcek ağı olarak bilinen altın iplik yöntemi artık göz altı kırışıklıkları içinde güvenle uygulanabiliyor ve sonuçları gerçekten de mükemmel. Göz altı kırışıklıkları estetiği olarak bilinen diğer yöntem ise klasik dolgu maddeleri ile boşlukları doldurmak ve çizgileri yok etmek sureti ile göz altı derisinin pürüzsüzlüğünü sağlamaya yönelik işlemlerdir. Sonuçları güzel olmasına rağmen etkileri daha kısa sürmektedir.
Doktorunuz göz atı kırışıklıklarınızı inceleyerek gerçekten neye ihtiyacınız olduğu belirleyecektir. Başkalarında görüp beğendiğiniz uygulamaları baz alarak kesin bir ön yargı ile gitmemeniz oldukça önemli.

Göz Altı Kırışıklıkları Estetiği Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni