Kırışıklık Giderici Maske Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Kırışıklık Giderici Maske Tarifi ve Malzemeleri

Kırışıklık giderici maske, güzelliğine önem veren çoğu kadının önem verdiği maskeler arasında yerini alır. Yaşlandıkça cildin sıkı görünmesini sağlayan ve elastikliğini koruyarak kırışıklıkları önleyen kolajen ve elastin bileşenlerinin üretimi azalmaya başlar. Yaşın ilerlemesi, uzun süreli güneşe maruz kalma ve beslenmenizdeki eksiklikler cildinizde kırışıklıklara sebep olabilir. Kırışıklık gideren maske ile cildinizde oluşan kırışıklıkları önleyebilirsiniz. Şimdi size birkaç tane kırışıklık giderici maske tarifi vereceğiz. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu maskeler sizi belirgin kırışıklıklarınızdan kurtaracaktır.

Kırışıklık Giderici Maske Tarifleri

Kırışıklık Giderici Elma Maskesi İçin Malzemeler: Bir adet elma, bir yemek kaşığı taze çekilmiş süt kaymağı, iki yemek kaşığı su.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle elmalar temizce yıkanır. Elmaların kabukları soyulur. Rende yardımıyla elmalar rendelenir. Cam rende kullanmak meyvelerin vitaminlerini koruduğu için burada cam rende tercih edebilirsiniz. Ardından su ile taze çekilmiş süt kaymağını karıştırılarak bir tencerede kaynatılır. Kaynayan su ve süt kaymağı çerisine rendelenen elmalarda konur. Bütün malzemeler kaynamaya bırakılır. Kaynadıktan sonra soğutulmaya bırakılır. Soğuyan karışım kırışıklık maskesi olarak kullanıma hazırdır. Parmaklarınız yardımıyla bu karışımı yüzünüze sürün. Bir saate yakın bekletin ve ardından bol su ile yıkayarak yüzünüzü temizleyin. Her hafta düzenli olarak yapılan kırışıklık gideren maske üç hafta sonunda etkilerini göstermeye başlayacaktır. Kırışıklıkların derinliklerinde azalma fark edilecektir. Kırışıklık giderici maske sayesinde hem cilt kırışıklıklarınız azalır hem de cilt renginiz dengelenir. Kırışıklık giderici maske kuru ciltlere de uygun bir maskedir. Cildi kurutmaz, güvenerek uygulayabilirsiniz. Kırışıklık giderici maske tarifi ile yüzünüzdeki kırışıklıkların yanı sıra boyun kısmında ve ellerde oluşan kırışıklıkların tedavisinde de kullanılabilir. Yaşlanma belirtisi olan kırışıklıklar ile savaşmak için estetik işlemlere ya da pahalı kozmetik ürünlerine artık gerek yok. Bu maskeyi evinizde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Kırışıklık giderici maske ile bu problemlerden kısa sürede kurtulabilir ve yaşlanma etkilerini de en aza indirmiş olursunuz.

Kırışıklık Giderici Maske Etkisi

Elmanın besleyici ve taze süt kaymağının yenileyici etkisi yaşlanma ile gelen kırışıklık tedavisinde gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Aksatılmadan uygulanması sonucunda cildinizin pürüzsüz görünmesini ve daha gergin bir cilde sahip olmanızı sağlar. Kırışıklık giderici maske 8 hafta boyunca aksatılmadan kullanılırsa cildinizi üç dört yıl, altı ay kullanımı sonucunda ise cildinizi en az beş yıl gençleştirir.

Kırışıklık Giderici Maske Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni