Cilt Kırışıklıkları İçin Bitkisel Yağlar
15 Mayıs 2024

Cilt Kırışıklıkları İçin Bitkisel Yağlar

Cilt kırışıklıkları için bitkisel yağlar, Erkek olsun kadın olsun yaşın ilerlemesiyle birlikte yaşlanma belirtileri oluşmaya başlar. Yaşın ilerlemesi cildin elastiyetini kaybetmesi anlamına gelir. Kendini gençlikteki gibi hızlı bir şekilde yenileyemeyen hücreler kırışıklıkların belirtisi, cilt yüzeyinde lekelenmeler şeklinde kendini gösterir. Buna destek olarak cilt kırışıklıkları için bitkisel yağlar kullanılmaktadır. Bu bitkisel yağlar kozmetik ürünler gibi yan etkisi olmayan yağlardır. Cilt kırışıklıkları için bitkisel yağlar cildi besler ve var olan kırışıklıkları onarır. Alacağınız ürünleri bilindik ve güvenilir yerden alın. Düzenli olarak kullanın ve cildinize uygun güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin.

Cilt kırışıklıkları için bitkisel yağlar şöyledir
  • İncir çekirdeği yağı, incir çekirdeğinin yağı ile hazırlanmış olan yağ olumlu sonuç alabileceğiniz bir yağdır. Akşamları yatmadan önce cildinize ince bir tabaka halinde sürün ve hafifçe masaj yaparak yedirin.
  • Havuç tohumu yağı, havuç tohumu içinde ciddi miktarda beta karoten maddesi bulunur. Bu cildin esnekliği için gerekli bir maddedir. Var olan kırışıklıkları onarır ve cildi güneş ışığının olumsuz etkilerinden korur.
  • Cadı fındığı yağı, cilt kırışıklıkları için bitkisel yağlar arasında yer alan cadı fındığı yağı cilt kaslarının sıkılarak daha sağlam olmasını sağlar. Kısa sürede yüzünüzün gerilediğini göreceksiniz.
  • Üzüm çekirdeği yağı, cilt kırışıklıkları için bitkisel yağlardan biri de üzüm çekirdeği ekstresi ile hazırlanan üzüm çekirdeği yağıdır. İçinde bulunan maddeler kırışıklıkları onarırken antioksidan ile cildi korur.
Cildi hassas olan kişilerde hassasiyet oluşabilir. Böyle bir hassasiyetiniz olup olmadığını anlamak için cilt kırışıklıkları için bitkisel yağlar kullanmadan önce iç bileğinize bir miktar sürün ve bekleyin. Birkaç dakika içinde takip edin herhangi bir kızarma ve kaşınma yoksa rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Cilt Kırışıklıkları İçin Bitkisel Yağlar Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni