Kırışıklık Giderici Serum Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
20 Haziran 2024

Kırışıklık Giderici Serum Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kırışıklık giderici serumlar, tüm cilt tipleri için uygun olan bakım ürünleridir. Serum kullanımından önce ne için kullanıldığı ve nasıl kullanılması gerektiği bilinmelidir. Serumun cilde mükemmel bir şekilde nüfuz etmesi gereklidir; bu şekilde sonuca daha kolay ulaşılır. Kırışıklık giderici serumlar, cilt için oldukça önemlidir. Su tüketimi, dengeli beslenme ve cilt temizliği kadar önemli bir bakım olan serum, cildi yaşlanma izlerine ve belirtilerine karşı korur. Serum, günlük kullanılan nemlendiricilerin ulaşamadığı cilt katmanlarına kadar ulaşarak cildi derinlemesine besler. Özellikle gece uygulanarak yatıldığında sabah mükemmel bir ciltle uyanılabilir. Kırışıklık giderici serumların cilt üzerinde pek çok faydası vardır. Kırışıklıklar haricinde, sivilce, akne ve cilt lekeleri gibi pek çok cilt problemine karşı kullanılabilir. Serum kullanmanın en önemli nedeni cildi yenilemek, cildin parlak ve yumuşak bir görünüm kazanmasını sağlamak ve yaşlanma belirtilerini azaltmaktır.

Kırışıklık Giderici Serum Nasıl Kullanılır?
  • Serum kullanmadan önce cildin mutlaka temiz olması gerekir. Cilt temizliği için tonik, gül suyu ya da süt tercih edilebilir.
  • Cilt temizliği sağlandıktan sonra kırışıklık giderici serum avuç içine damlatılarak yüze sürülür. Uygulanan serum normal nemlendiricilerden daha fazla cilde nüfuz ederek cildin nem oranını artırır. Serumların nemlendiricilerden daha pahalı olmasının nedeni de budur. Çok az miktarda kullanımı yeterli olur.
  • Serum, çene hizasından başlayarak yukarı doğru masaj hareketleriyle uygulanmalıdır. Bu şekilde uygulandığında ciltte oluşan ve oluşabilecek sarkmaların da önüne geçilebilir. Boyun bölgesi için yine aşağıdan yukarı doğru tatbik edilmelidir. Yaşı belli eden ilk organ eller, sonraki de boyun bölgesidir.
  • Günlük ya da gece için krem kullanılıyorsa, serum bu kremlerden önce uygulanmalı ve serum cilt tarafından emildikten sonra krem tatbik edilmelidir. Cilt serumu tam olarak emmezse hem serumdan hem de sonra kullanılan kremden faydalanmak mümkün değildir.
  • Serum satın alındığında mutlaka kullanma talimatı dikkatli bir şekilde okunmalı ve talimatlara uygun kullanılmalıdır. Serum alırken hangi yaşa uygun olduğuna da dikkat edilmelidir.
Kırışıklık Giderici Serum Kullanımına Ne Zaman Başlanmalıdır?

Kırışıklık giderici ya da cilt bakımı için serum kullanımına dair belirlenmiş bir yaş sınırlaması yoktur. Cilt her zaman nem ve bakıma ihtiyaç duyan, vücutta önemli bir yapıdır. 20'li yaşlarda serum kullanımına başlanabilir. Cilt ne kadar erken desteklenmeye başlanırsa olası sorunların önüne önceden geçilmiş olur.

Kırışıklık Giderici Serum Çeşitleri

Olay Total Effect Instant Smoothing Serum: Kırışıklık giderici etkisi olan bu serum oldukça fazla tercih edilmektedir. Antioksidan içeriği sayesinde kırışıklıklarla mücadele etme oranını artırır. Cildin derinlemesine nemlenmesini ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar.

ROC Retinol Correxion Deep Wrinkle Serum: İçeriğinde vücut için oldukça önemli olan A vitamini barındırır. A vitamini içerikli olan bu serum, cilt üzerinde oluşan yaşlanma belirtileri ve kırışıklıklar için oldukça faydalıdır. Kırışıklıkların görünümünü azaltır, yeni kırışıklık oluşumunu yavaşlatır. Peeling etkisi yaratan serum, cildin pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.

Neutrogena Retinol NX Concentrated Retinol Serum: Özellikle güneşin zararlı ışınlarından olumsuz etkilenen cilt problemlerinde faydalıdır. Kırışıklık giderici serum, ciltte derinlemesine nem sağlayarak, cildin kadifemsi bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Kırışıklık Giderici Serumun Etkisi

Kırışıklık giderici serumun etkisi, kullanılan serumla ilişkilidir. Düzenli ve doğru kullanıldığında en geç bir ay içinde olumlu etkileri fark edilebilir. Bir iki defa kullanıldıktan sonra serum işe yaramıyor deyip bırakmamak gerekir. Olumlu etkilerini görmek için sabır ve zamana ihtiyaç vardır.

Kırışıklık Giderici Serum Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni