Kırışıklık Maskesi Uygulamaları
15 Mayıs 2024

Kırışıklık Maskesi Uygulamaları

Kırışıklık maskesi, ilerleyen yaşa bağlı olarak ciltteki kırışıklıklar gözlenir. Yanlış kozmetik ürünlerinin kullanılması cilde zarar verir. Ayrıca kozmetik ürünlerin oldukça pahalı olması buna gerekli bütçe ayrılmasına engel olabilir. Bu sebepten dolayı evde uygulanan maskeler ile ciltte bulunan kırışıklıkların giderilmesi sağlanırken, özellikle göz etrafı, dudak çevresi, alın bölgesi ve gıdık bölgesi gibi yerlerde bulunan kırışıklığın tedavi edilmesini sağlar. Güneşin olumsuz etkileri sebebiyle de kırışıklıklarda artma gözlenirken buna bağlı olarak lekelenmelerde meydana gelebilir. Ayrıca kişinin sigara kullanması, yanlış beslenmesi, yeterli miktarda su tüketmemesi gibi sebeplerde kırışıklığın atmasını tetikler. Bu sebepten dolayı cildi korumak gerekir.

Kırışıklık maskesi uygulamaları

Yoğurt maskesi, vereceğimiz maskenin düzenli olarak uygulanması ciltte bulunan olumsuzlukların giderilmesini destekler. Cildi nemlendirirken; burada bulunan ölü derilerin atılmasını sağlar. Böylece parlak bir görünüm sağlanır. Yoğurt maskesinin kuru cildi olan kişilerin uygulaması gerekir. Bunun için bir kâse yağsız yoğurdun içerisine bir çay kaşığı bal, yarım muz ve bir çay kaşığı portakal suyu konularak iyice ezilmesi ile kremsi karışım elde edilir. Karışımı cilde uygulamadan önce cildin temiz olması gerekir. Daha parmak uçları ile maskenin sürülmesinin ardından hafif uygulanacak masajlar ile cildi yedirilmesi sağlanır. 15 dakika bekletilmesi gerekir. Daha sonra cildin durulanması ile inanılmaz değişiklikler gözlenir. Bu uygulamanın haftada 2 kez tekrar edilmesi gerekir.

Limon maskesi, limonun içerdiği özellik sebebiyle cildi sıkılaştırma etkisi bulunur. Ayrıca içerdiği asitler sebebiyle ciltte bulunan lekelerin giderilmesine fayda sağlar. İçerisine konulan karbonat sayesinde cilde peeling etkisi yaparken; kırışıklık problemlerinin giderilmesi için oldukça etkilidir. Haftada bir kez uygulanması yeterli olacaktır. Bunun için yarım adet limonun suyunun sıkılarak içerisinde 2 tatlı kaşığı karbonat ilave edilmesi halinde krem haline gelen bir karışım elde edilir. Bu karışımın temiz cilde uygulanması gerekirken, yüzün tamamına uygulanması dışında boyun bölgesine uygulanması ile maske yapılır. 10 dakika beklendikten sonra bol ılık su ile durulanır. Bu maskeyi yağlı ciltlerin uygulaması gerekir. Cildi kuru olan kişilerin bu maskeyi uygulaması tavsiye edilmez.

Yumurta maskesi, cilde sıkılaştırmak için ve esnekliğini kazanmasını sağlamak için uygulanacak yöntemler içerisinde yer alır. Özellikle yumurta akı ile karıştıracak maddeler sayesinde cildin bebeksi bir görünüm kavuşması sağlanır. Yapacağımız maske için 1 adet yumurta akının kâseye konularak üzerine 4 damla rezene yağı ve bir yemek kaşığı bal ilave edilmesinin ardından dört damla Sandal ağacı yağı eklenerek iyice karıştırılması gerekir. Hazırladığımız maskeyi temiz cilde uygulamak gerekir. Bu sebepten dolayı cildin temizlenmesinin ardından maskeyi uygulanarak özellikle boyun, yüz, dekolte bölgelerine uygulanarak burada bulunan kırışıklıkların giderilmesi sağlanır. 20 dakika sonra bol suyla yıkanarak maske tamamlanmış olur.

Muz maskesi, cildin kaybettiği vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanması için muz maskesi oldukça önemlidir. Haftada 2 kez uygulanması tavsiye edilir. Uygulanması halinde ciltte bulunan ölü derilerin giderilmesine fayda sağlar. Cildin renginde açılma meydana getirirken kırışıklığı yok eder. Bu uygulama için bir adet muzun iyice ezilmesinin ardından temiz cilde uygulanması gerekir. Parmaklar ile hafif hareketler yapılarak cilde yedirilmesi oldukça fayda sağlar. Yarım saat sonra cildin ılık su ile temizlenmesinin ardından cilde nemlendirici uygulaması yapılması gerekir. İsteğe bağlı olarak içerisine bir tatlı kaşığı bal da ilave edilmesi inanılmaz fayda sağlar. Böylece ciltte bulunan kuruluk ve lekelenmelerin oluşumu giderilirken; kırışıklığı yok eder.

Kırışıklık Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

35 Yaş Kırışıklık Kremi Nelerdir?

35 Yaş Kırışıklık Kremi Nelerdir?

Kırışıklık Oluşmasının Nedenleri?

Kırışıklık Oluşmasının Nedenleri?

Kırışıklıklar İçin Yüz Egzersizleri

Kırışıklıklar İçin Yüz Egzersizleri

Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Yüzde Kırışıklıktan Korunmak Yöntemleri

Yüzde Kırışıklıktan Korunmak Yöntemleri