Göz Altı Kırışıklıkları İçin Maske Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Maske Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Maske; göz altında oluşan kırışıklıklar yaşlanmanın ilk belirtileridir. Kalıtsal faktörler, uzun süre güneş ışığına maruz kalma, sigara tüketimi gibi sebeplerden dolayı kırışıklık oluşumu daha erken yaşlara taşınabilir. Güneşe çıkıldığı zaman güneş gözlüğü kullanmak, yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kullanmak, şapka kullanmak ve sigaradan uzak durmak gibi etkenler kırışıklık azaltmaya yardım eder. Evde bulunan malzemelerden kolayca hazırlayacağınız maskeler hem çevredeki olumsuz faktörlerin cildinize verdiği zararı azaltır hem de yaşlanmaya bağlı olarak gelişen göz altındaki kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Havuç Maskesi; A vitamini ve karoten içeren havuç ile hazırlanan maske antioksidan görevi görür ve cildi temizler, ciltte oluşacak yeni hücreyi destekler ve serbest radikaller ile savaşmaya yardımcı olur.

Yapılışı: 2 adet havucun suyu sıkılır. İçerisine 1 çay kaşığı badem yağı eklenir ve karıştırılır. Elde edilen karışımı 2 saat kadar buzdolabında bekletin. Daha sonra karışımı göz altlarınıza uygulayın ve yarım saat bekletin ve temizleyin. Günde iki kez uygulanabilir.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Muz Maskesi: A, C ve b6 vitamin kaynağı olan muz cildi yaşlanma etkilerine karşı korumaya yardım eder.

Yapılışı: 1 adet erişmiş muzu kaşık ya da çatalla iyice ezin, üzerine 1 yemek kaşığı gül suyu ekleyin ve karıştırın. Hazırlanan karışım direk olarak göz altlarına sürülebilir. Otuz dakika bekletildikten sonra su ile durulayın.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Lahana Maskesi: Göz altında bulunan kırışıklıklar için yaygın olarak kullanılan lahana maskesi antioksidan görevi yapar ve içeriğindeki C vitamini ile uygulanan bölgede kan akışını hızlandırır.

Yapılışı: 2 tane lahananın yaprakları iyice ezilir ve suyu çıkarılır. 1 tatlı kaşığı bal eklenir ve karıştırılır. Yaprakları rondodan geçirdikten sonra direk olarak da işleme alabilirsiniz. Göz altına uygulayın, 20 dakika beklettikten sonra su ile durulayın.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Patates Maskesi: Patates C, B6 ve B3 vitaminleri bakımından zengindir ve bu özelliği sayesinde göz altında bulunan kırışıklıklar ve göz yorgunluğu tedavisinde yardımcıdır.

Yapılışı: 1 adet büyük boy patates rendelenir. Sonra ortadan ikiye, iki eşit parça haline getirin ve tülbente sarın. Bu tülbent torbalarını göz altlarına koyun ve yarım saat bekletin. Haftada 2-3 defa uygulanabilir. 3-7 hafta geçtikten sonra olumlu sonuç almaya başlarsınız.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Maske Yorumları

soru

Ayşe

08 Mayıs 2024 Çarşamba

Yaşım ilerledikçe göz altı kırışıklıklarımda çoğalıyor. Gözaltı kırışıklıkları beni artık çok fazla rahatsız etmeye başladı. Göz altı kırışıklıkları için evde yapabileceğim doğal maskeler var mı? Bu doğal maskelerden evde yapabileceğim bir kaç tane maske önerisi verir misiniz? Ayrıca bu maskeler için kullanmam gereken malzemeler, ölçüleri nedir? Detaylı bilgi verir misiniz?

Cevap yaz
cevap

Admin

08 Mayıs 2024 Çarşamba

Elbette, göz altı kırışıklıkları için evde yapabileceğiniz doğal maskelerle ilgili öneriler verebilirim. İşte birkaç tane maske tarifi:

1. Bal ve Yoğurt Maskesi
- 1 yemek kaşığı yoğurt
- 1 çay kaşığı bal

Yoğurt ve balı iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı göz altı bölgesine nazikçe uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Ardından ılık suyla durulayn.

2. Salatalık ve Aloe Vera Maskesi
- 1 yemek kaşığı rendelenmiş salatalık
- 1 yemek kaşığı aloe vera jeli

Salatalık ve aloe vera jelini karıştırın. Bu karışımı göz altı bölgesine nazikçe uygulayın ve 15 dakika bekletin. Ardından soğuk suyla durulayn.

3. Avokado ve Bal Maskesi
- 1 yemek kaşığı ezilmiş avokado
- 1 çay kaşığı bal

Avokado ve balı iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı göz altı bölgesine nazikçe uygulayın ve 10-15 dakika bekletin. Ard

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni