Kırışıklık Maskesi İbrahim Saraçoğlu
15 Mayıs 2024

Kırışıklık Maskesi İbrahim Saraçoğlu

Kırışıklık Maskesi İbrahim Saraçoğlu, Ciltte oluşan kırışıklık ve sarkmalar, erkekler için pek sorun olmasa da kadınlar için büyük bir problem haline gelmiştir. Gün içinde yoğun stres altında kalan kişilerin daha sıklık ile şikâyet ettikleri kırışıklık için birçok öneriler bulabilmek mümkündür. Ünlü bilim adamı olan İbrahim Saraçoğlu hocamızın birçok hastalığa ve rahatsızlığa doğal çözüm bulduğu gibi kırışıklık maskesi ile de kırışıklığa doğal bir çözüm getirmiştir. Ancak İbrahim Saraçoğlu önerilerinden biri de kırışıklık maskesini uygulamadan önce kişinin uyku düzenine dikkat etmesi ve dengeli beslenerek bol bol su tüketmesini tavsiye etmiştir. Kırışıklık Maskesi İbrahim Saraçoğlu'nun tavsiyeleri oldukça önemlidir. Her cilt tipine ayrı olarak uygulanması gereken kırışıklık maskesi düzenli kullanımlarda kalıcı çözümler getirmektedir. Kuru cilt tipleri, yağlı olan cilt tiplerine göre daha çabuk kırışır. Bunun nedeni cildin yeterli nem dengesine sahip olmamasıdır. Bu nedenle kırışıklık maskesi uygularken bu ayrıntıya dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca bu kırışıklık maskesini uygularken güneş ışınlarından kendinizi korumanız gerekir. Aksi halde gözeneklerin açılmasını sağlayan bu maske güneş ışınlarından zarar görebilir.

Kırışıklık Maskesi İbrahim Saraçoğlu Nasıl Hazırlanır?

İbrahim Saraçoğlu kırışıklık maskesi kuru olan cilt tipleri için yumurta beyazı ve bal maskesini önermiştir. Ancak bu kürü uygulamadan önce cildin tamamen arındırılması ve temizlenmesi gerekir. Bir tane yumurtanın akını bir kaba dökün. Ardından 2 yemek kaşığı süzme balı da içine katarak iyice çırpın. Daha sonra temiz olan cilde gece yatmadan önce sürün. Yaklaşık olarak bir 20 dakika kadar kırışıklık maskesinin ciltte kurumasını bekleyin. Böylelikle deriye nüfuz ederek gözeneklerin açılmasını ve canlanmasını sağlar. Daha sonra sabun veya jel kullanmadan bol ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Uzun süre canlılık ve parlaklık kazandıran bu maske ile kırışıklıklardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Ancak bunun için, düzenli olarak haftada iki defa yüzünüze bu kırışıklık maskesini uygulayın.

Kırışıklık Maskesi İbrahim Saraçoğlu yağlı olan cilt tipleri için önermiş olduğu cilt maskesi ise kaymak ve elma maskesidir. 1 adet yeşil elmanın kabuklarını soyup doğrayarak robota atın. Daha sonra üzerine 3 yemek kaşığı hakiki süt kaymağı dökerek krema kıvamına gelene kadar robotta yaklaşık olarak birkaç dakika kadar çırpın. Daha sonra cildinizi cilt temizleyici jellerle ya da sabun ile yıkadıktan sonra kurulayın ve bu maskeyi kırışıklıkların yoğun olduğu bölgelere sürün. Daha sonra maskenin üzerini temiz ve ince bir bez ile kapatarak yaklaşık olarak 20 dakika kadar ciltte maskenin kurumasını bekleyin. Daha sonra önce eliniz ile ufalayarak maskenin kalıntılarını temizleyin. Daha sonra sıcak bir su ile cildinizi yıkayın. Yapımı oldukça basit olan bu kürü, haftada üç kere tekrar etmeniz kırışıklıkların azalması için oldukça faydalı olacaktır.

Kırışıklık Maskesi İbrahim Saraçoğlu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni